В Україні діє сезонна заборона ловити раків

Перегляди: 148

«Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі»

5f23c46f92eb6

З метою збереження та охорони популяції раків в Україні чинна літньо-осіння заборона на їх виловлювання.

Про це повідомляють на сайті Держрибагентства.

Період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятися через погодні умови.

«Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців», — зазначено в повідомленні.

Держрибагентство нагадує, що недотримання заборони грубо порушує природоохоронне законодавство відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП.

«За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн. Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється виловлювати цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше ніж через годину після заходу сонця та раніше ніж за годину до його сходу) із застосуванням підсвічування», — йдеться в повідомленні.

Источник lb.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code