В які країни виводять дивіденди з України

Перегляди: 197

Минулого року з України дивідендів було виведено на $1,1 млрд більше, ніж інвестовано іноземними інвесторами

650x337

В 2018 році та в січні-травні 2019 року іноземні інвестори репатріювали з України $4,4 млрд, повідомили в Національному банку на запит БізнесЦензора.

В 2017 році обсяг виведених України дивідендів становив $1,8 млрд.

В які країни виводять дивіденди з України 02

При цьому обсяг іноземних інвестицій в 2017 році був на рівні $2,2 млрд. Це на $400 млн більше від обсягу репатрійованих з України дивідендів.

Варто відзначити, що обсяг іноземних інвестицій в 2017 році, без врахування обсягу переведення банками боргу в статутний капітал, був на рівні $1,8 млрд.

Тобто баланс виведених дивідендів та залучених інвестицій в 2018 році був нульовим.

В 2018 році іноземні інвестиції в українську економіку становили $2,3 млрд, обсяг репатрійованих іноземними інвесторами дивідендів виріс до $3,4 млрд.

Тобто минулого року з України дивідендів було виведено на $1,1 млрд більше, ніж інвестовано.

В які країни виводять дивіденди з України 03

З 3,4 млрд виведених дивідендів в 2018 році $2,7 млрд – це повернення прямих іноземних інвестицій, а $700 млн – портфельних іноземних інвестицій.

Є два беззаперечних лідера, куди перераховують дивіденди з українських компаній на адресу іноземних інвесторів, це – Кіпр та Нідерланди. В 2018 році в ці юрисдикції було перераховано по $1,3 млрд.

Кіпр та Нідерланди – найпопулярніші холдингові юрисдикції не тільки серед багатьох іноземних компаній, але і українських. Тому не виключено, що дивіденди з України, під виглядом «іноземних інвесторів» виводили і українські олігархи, бізнесмени та політики.

Третя позиція у Австрії – $162 млн. А Франція та Велика Британія розділили четверту та п'яту позиції відповідно.

При цьому Росія знаходиться в кінці другої десятки. Минулого року в країну-агресор було виведено $10 млн дивідендів з України.

В які країни виводять дивіденди з України 04

З початку 2019 року інвестори репатріювали з України $1 млрд. З них — $941 млн було виплачено за прямими іноземними інвестиціями.

При цьому Кіпр помінявся місцями з Нідерландами, куди в січні-травні було виведено майже половину від всього обсягу репатрійованих дивідендів. Водночас Кіпр отримав $242 млн.

Третьою популярною юрисдикцією, куди перераховують дивіденди з України, з початку 2019 року стала Велика Британія – $65 млн.

А замикають п'ятірку Франція та Австрія: $49 млн та $31 млн відповідно.

В які країни виводять дивіденди з України 05

В Росію було репатрійовано $2 млн дивідендів.

В економіку України інвестує дві групи іноземних інвесторів. Перша – це міжнародні компанії та корпорації, кінцевими власниками яких є нерезиденти України. Друга – це іноземні компанії, зареєстровані на Кіпрі, в Нідерландах та в офшорних зонах, але належать громадянам України.

Источник censor

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code