Відбулося громадське обговорення проекту Програми модернізації аеродрому «Біла Церква»

Перегляди: 191

21 вересня у Білій Церкві відбулося громадське обговорення проекту Програми модернізації аеродрому «Біла Церква» КП БМР на 2018—2021 рр. та етапність її фінансування

imgbig

Головною метою заходу було провести конструктивне обговорення перспектив розвитку аеродрому «Біла Церква» згідно з проектом Програми модернізації летовища на 2018—2021 роки, з’ясувати можливі джерела та обсяги її фінансування, визначити основні завдання, цілі, можливості підприємства, а також напрацювати пропозиції з вирішення деяких проблемних питань.

Під час громадського обговорення директор комунального підприємства «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» Сергій Кандауров, наголосив, що важливим є об’єднання інтересів державної та місцевої влад, а також громадськості задля збереження одного з унікальних та найдавніших підприємств, яке є на території України.

«Ми підготували стратегію розвитку КП «БВАК», увійшли до Стратегії розвитку міста до 2025 року, Стратегії розвитку інфраструктури України; до переліку інвестиційних проектів Київської області від КОДА. Програма модернізації аеродрому «Біла Церква» необхідна, в першу чергу, для залучення інвесторів. Нині настав етап конкретизації, проектування та реалізації, у рамках якого єврокомісія під керівництвом Міністерство інфраструктури України розробила ПредТЕО (попереднє техніко-економічне обґрунтування), наразі розробляє повноцінне техніко-економічне обґрунтування та вже шукає інвесторів. У свою чергу, місто має на своєму рівні розробити Програму розвитку свого підприємства незалежно від результатів роботи єврокомісії. У той же час, КП «БВАК» має свою політику поетапного збільшення ефективності роботи», — пояснив Сергій Кандауров.

Як було зазначено, загальний обсяг фінансових ресурсів, передбачений Програмою модернізації аеродрому, становить 105 225,0 тис. грн.

Під час обговорення зупинилися на технічних характеристиках летовища. Зокрема наголосили, що існуючий аеродром має комплекс споруд льотного поля, серед яких — необладнана злітно-посадкова смуга довжиною 2,5 км та шириною 80 м, 42 м з яких є робоча та придатна для прийому повітряних суден з обмеженнями та більш легких без обмежень; система магістральних та руліжних доріжок загальною довжиною 4264,0 м; місця стоянок для повітряних суден; будівля для обслуговування повітряного руху з метеомайданчиком тощо.


Серед ключових завдань Програми були розглянуті такі:

— вирішення земельних питань, що дозволить КП БМР «БВАК» функціонувати як цілісний майновий комплекс;

— відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон;

— залучення різних джерел фінансування проекту з капітальної модернізації КП БМР «БВАК» (аеродрому);

— поглиблення співпраці з авіакомпаніями в частині збільшення кількості повітряних суден, що здійснюють зліт-посадку на аеродромі «Біла Церква»;

— реконструкція аеродрому до рівня міжнародного аеропорту для вантажних авіаперевезень;

— розвиток інфраструктури для обслуговування вантажних авіаперевезень;

— посилення заходів з підтримки рівня безпеки;

— зменшення витрат, в т.ч. зниження собівартості послуг аеропортової діяльності.

Варто також відмітити, що Білоцерківський аеродром придатний до експлуатації цілий рік у денну пору доби. Підприємство нині не є збитковим, що адже йому вдається збалансовувати авіаційні витрати і навіть наповнювати місцевий бюджет.

За результатами зустрічі були розглянуті та враховані пропозиції і зауваження від громадського сектору щодо проекту Програми з подальшим винесенням даного документу на розгляд чергової сесії міської ради.

У заході взяли участь депутат Білоцерківської міської ради Андрій Король, представники структурних підрозділів міської ради, громадськість міста, журналісти місцевих ЗМІ.

Источник idbc

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code