«Відкритий» реєстр майна від Яценюка виявився занадто прозорим

Перегляди: 602

Сподівання українців, що відсьогодні вони зможуть довідатися про розкішні маєтки, земельні угіддя та шикарні авто наших високопосадовців, виявилися дещо завищеними, якщо не сказати наївними

Вчора перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова розповідала, що починаючи з вівторка, 6 жовтня, тобто відсьогодні у реєстрі нерухомості можна буде шукати і по суб’єкту. «Наші реєстри вже відкриті. Це реєстри нерухомого майна та реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. З завтрашнього дня в реєстрі нерухомого майна можна буде шукати не тільки по об’єкту, як це зараз — наприклад, ви знаєте адресу, ви ввели, і знайшли, чиє це, але і по суб’єкту об’єкта — ввели прізвище і побачили, яке в нього є майно», — розказувала пані Севостьянова.

Сьогодні зранку естафету перейняв нардеп Мустафа Найем, який останнім часом активно співпрацює з МВС. «В Україні запрацював Державний реєстр прав на нерухоме майно. Тепер кожен громадянин, зареєструвавшись на сайті сервісу, може отримати відомості про майнові права на нерухоме майно по (1) адресою, (2) реєстраційними номерами об’єкта нерухомості, (3) кадастровому номеру земельної ділянки, а також (4) ідентифікаційним даними фізичної або юридичної особи... Спасибі авторам закону і сервісу!» — написав у він «Фейсбуці».

Отже пересічний українець мав би зайти в реєстр, набрати в рядку пошуку прізвище, яке його цікавило, наприклад «Аваков Арсен Борисович», «Яценюк Арсеній Петрович», «Порошенко Петро Олексійович» тощо та отримати перелік нерухомості, записані на відповідних панів. Але не все так сталося як гадалося.

По-перше, що цілком очікувано і для українських державних сайтів дуже характерно, сервери реєстрів виявилися перенавантажені, а отже для більшості українців недоступні. Чомусь вирішення подібної проблеми, з якою легко здатні впоратися інтернет ЗМІ, на державних сайтах не можуть чи не хочуть вирішувати багато років. Адже і офіційний сайт парламенту дуже «тяжко» працює у дні пленарних засідань, та ж біда і з електронним представництвом президента. Але окрім журналістів, це мало кого, здається, хвилює.

По-друге, в ті моменти, коли до реєстру все ж вдавалося достукатися, він вимагав від користувачів сплатити державі за доступ до даних 17 гривень. Платність сервісу, хоча і не дуже кореспондується з анонсованою повною відкритістю та прозорістю, звісно не є нездоланною перешкодою через невелику вартість. Але через постійну перевантаженість серверів (див. абзац вище) навіть перерахування коштів аж ніяк не гарантувала отримання доступу до реєстру.

Ну, і по-третє, навіть якщо, сплативши заповітні 17 грн., та подолавши перевантаженість, користувач врешті отримував можливість ознайомитися з даними реєстру, його спіткало б велике розчарування, адже даних про нерухомість VIP-персон, як і багатьох пересічних громадян, в реєстрі просто немає. Тобто реєстр є, доступ до нього, нехай і ускладнений технічними та іншими перешкодами теж є, а от саме наповнення реєстру аж ніяк не відповідає реальному стану справ.

Журналісти Depo.ua, звісно, не змогли отримати інформації щодо нерухомості жодного з високопосадовців, як, судячи з усього, це не вдалося і іншим нашим колегам. Крім того, в соцмережах, багато хто відписався про свої спроби відкопати якусь інформацію про нерухомість. В більшості випадків ці спроби не стосувалися високопосадовців чи якихось публічних персон, а звичайних житлових будинків у Києві.

Ось декілька з таких «звітів»:

«1. Сервери лежать через раз.
2. Сертифікати безпеки неправильні
3. 17 грн за що? На підставі чого?
4. За оплату видаються навіть помилкові дані
5. База частково застаріла.»

«Б... одним словом.ну чего наши органы такие бестолковые?? Ну неужели нельзя было нормальный сертификат на защищенную страницу поставить!» Нет б...ть. самоподписаный. И непонятный. Все через опу!!!"

«Открыть то может быть и открыли, только ни хрена не работает!!!!»

«Не работает. Думает, а потом говорит , что по моему запросу ничего не найдено. А спрашивал я про свою квартиру. То есть все данные ввел точные».

«...так реестр пустой, в нашем доме вместо 60 кв, реест показывает 1 кв и две парковки».

Ось, власне, і весь вихлоп від «відкритого реєстру». І тепер цікаво, чи переважив кабмінівський піар від відкриття реєстру, антипіар від порожньості того ж таки реєстру та його технічної недолугості? Здається, відповідь очевидна.

Нам же залишається лише сподіватися, що проблеми з перезавантаженістю серверів з часом вирішать, а реєстр наповнять усією інформацією. Хоча життєвий досвід вбиває ці сподівання одразу при народженні.

Джерело: depo.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code