Віза GOLD

Перегляди: 1 257

Українці сподіваються, що незабаром зможуть їздити до країн Євросоюзу без віз. Київ скасував візові обмеження для європейців, американців, канадців та громадян багатьох інших держав давно. Але це не стосується решти світу, де рівень життя не нижчий, а, як правило, вищий за український. Процес отримання української візи для таких іноземців часто перетворюється на суцільний кошмар. З нервами, марнуванням часу і невиправданими витратами


У глобалізованому світі іноземним гостям завжди раді. Туристи везуть гроші, бізнесмени – інвестиції і зв’язки. Люди знайомляться і стають ближчими. Обмін думками, технологіями і культурами сприяє прогресу. Розумні уряди роблять усе, щоб приваблювати в країну іноземців. Подекуди візу можна отримати одразу по приїзді, просто в аеропорту. Україна робить по-своєму.

Богдан – журналіст і активіст. Він часто подорожує. А ще – збирає скарги від іноземців на їхні спроби отримати омріяну українську візу.

— Тобі про ці всі випадки розповідають безпосередньо люди, які стикались з цим, правильно?

БОГДАН ЛОГВИНЕНКО, активіст, громадський діяч:

— Так, так. Просто іноземці тут, вони дуже часто бояться про це говорити.

Богдан каже, що найбільші проблеми виникають в громадян з Азії та Африки. Без візи вони потрапити в Україну не можуть. Тому їм доводиться мати справу з українськими бюрократами – передусім, у Державній міграційній службі.

БОГДАН ЛОГВИНЕНКО, активіст, громадський діяч:

— Вони бояться ДМС більше, ніж поліцію чи СБУ чи будь-кого, тому що вони розуміють, що це служба, що безпосередньо впливає на їх проживання тут. На їх дозвіл на проживання.

ЗАПРОШЕННЯ

Щоб отримати українську візу, іноземець повинен мати офіційне запрошення. Юля взялася самостійно оформити його для свого друга зі Шрі Ланки. Для цього вона пішла в міграційну службу.

ЮЛІЯ ОМЕЛЬЧЕНКО:

— Для того щоб його оформити треба в міграційну службу подати більше ніж 15 різних документів. Я звернулась до Ужгородського регіонального центру, але вони мені сказали, що я маю оформляти запрошення лише за місцем своєї прописки. Я мала показати свою платоспроможність, яка вимірюється, тобто, я маю здатність витрачати на день 800 гривень. Переклад завірений має бути нотаріально. Це обов’язково. І коли я це все привезла на наступний день, мені сказали: «Ой-ой-ой-ой-ой, ми не можемо у вас прийняти цей нотаріально завірений переклад паспорту, тому що він не прошитий, розумієте»? І ти маєш чекати на результат, чи підтвердять тобі це твоє запрошення. Результат підтверджується не менше 10 або 14 днів.

Та купа документів, нотаріуси і 2 тижні тривожного очікування – ще не нічого. Значно гірше іноземцю, в якого в Україні близьких чи знайомих немає. Де взяти запрошення? Не питання. Бо там, де панує складна бюрократія, завжди є місце простій корупції.

БОГДАН ЛОГВИНЕНКО, активіст, громадський діяч:

— Щоб обійти всю цю систему, можна заплатити просто. І кожен папірець породжує підвищення цієї ціни.

Нам вдалось дістати телефон, за яким можна придбати запрошення за короткий термін без походів в інстанції. Звичайно ж, не безкоштовно. Спробуємо зробити запрошення для мого вигаданого друга з Азії.

— Приглашение делается 10 рабочих дней…

— Сколько?

— 10.

— 10. И быстрее никак, да?

— Нет, это делаеться в ОВИРЕ и как бы… Ну возможно там 7 рабочих дней, но быстрее…                          

— Хорошо, что от меня нужно?

— Нужна копия загранпаспорта его, если были копии виз в паспорте любых, необязательно в Украину, если в Украину, то тоже копии и заполнить анкету нужно. Мы высылаем, чтобы он заполнил, либо вы от него про его данные.

— И все? И получается, это будет приглашение от кого? От меня?

— Это будет… Нет не от Вас. Это тяжелая процедура, там нужно около 100 000 гривен на счету иметь и быть прописаным в Днепровском районе Киева. В общем, это на другого человека, это на директора будет.

— Да-да, я читал что там нужно много денег, платоспроможність… что-то такое.

— Да-да-да.

— Хорошо. Тогда скажите, во сколько все это обойдётся?

— 350 долларов.

ДИПЛОМАТИЧНІ ПРЕДСТАВНИЦТВА

Ще одна проблема, яка ускладнює отримання української іноземцям з Азії та Африки – невелика кількість українських консульств та посольств у цих регіонах.

БОГДАН ЛОГВИНЕНКО, активіст, громадський діяч:

— Українські консульства є в досить малій кількості країн і особливо в африканському регіоні. І вони мають летіти там з одної країни в іншу і це приміром як полетіти з України в Азербайджан, це буде дорого, їм треба там жити і потім вони там мають прийти співбесіду, залишити паспорт. Тобто, фактично вони не можуть повернутись додому. 2-3 тижні жити в цій країні і чекати на паспорт в Україну. Це досить дивна система…

Віктор Гоцуленко – інструктор з дайвінгу. Наразі він живе і працює на Філіппінах, де познайомився з дівчиною.

ВІКТОР ГОЦУЛЕНКО, інструктор з дайвінгу на Філіппінах:

— Ми розмірковуємо про можливість одружитись і хотілось би познайомити її з моїми рідними. З матінкою моєю, з братом, з його родиною… Почали з’ясовувати як же ж це зробити, що для цього потрібно і, чесно кажучи, зараз дуже зважуємо можливість всерйоз десь зустрітись з рідними поза межами нашої країни.

Причина проста – на Філіппінах українського посольства, яке могло б видати дівчині Віктора візу, немає немає.

ВІКТОР ГОЦУЛЕНКО, інструктор з дайвінгу на Філіппінах:

— Є почесний консул, і він не видає віз і візу можна отримати в одному єдиному посольстві України у світі і це посольство у В’єтнамі, якщо взяти їй, припустимо, квиток, полетіти до В’єтнаму, подати паспорт на отримання візи разом з усіма документами, … після цього їй треба 15 діб знаходитись у В’єтнамі, чекаючи на те, коли повернеться її паспорт з візою тому що без паспорта покинути країну вона не може.

У Юлі, яка хотіла запросити в Україну свого знайомого зі Шрі-Ланки, виникла аналогічна проблема.

ЮЛІЯ ОМЕЛЬЧЕНКО:

— Ми зустрілись в Індії, тому що посольства України на Шрі-Ланці немає, є тільки консульство. Посольство України знаходиться в Індії…

— Ми приїхали туди після обіду, але нам сказали, що нам доведеться зачекати декілька годин. Зачекати декілька годин тут і зачекати декілька годин в Делі в тому місці де знаходиться посольство – це трошечки екстрім. Це жарко, абсолютно немає ніяких місць, щоб сісти. Ти маєш платити за проживання. За ці два дні, поки ми приходили в посольство, ми спілкувались з багатьма людьми. Відгуки такі собі були про українське посольство. Всі питали: чому настільки важко потрапити до Вас в країну?

ЦІНА ПИТАННЯ

Ви думали, візи західних країн дорогі? Помиляєтеся. Чи не найдорожча в світі віза – українська! Бо за неї доводиться платити скажені суми!

ВІКТОР ГОЦУЛЕНКО, інструктор з дайвінгу на Філіппінах:

— 200 доларів за виклик, 85 доларів щонайменше – це найдешевша вартість візи для такого середнього туриста, в якого нікого немає в Україні, щоб його запросили. Якщо не повезло і живеш на Філіппінах, то це ще 350 доларів за квитки до В’єтнаму і назад. Весь час перебування у В’єтнамі – це теж не безкоштовно, там готель, їжа, щось таке… Нам така віза щонайменше стане для неї однієї в 700-800 доларів.

БОГДАН ЛОГВИНЕНКО, активіст, громадський діяч:

— 24 лютого ми оголосили акцію, що ми збираємо скарги на наші консульства, і було три зафіксовано, де було 5 тисяч доларів – тобто, це загальна сума витрат за візу.

Вже на стадії підготовки матеріалу український кабмін своєю постановою спростив в’їзд до України громадянам кількох екзотичних країн. Та активісти, що займаються цією проблемою, від неї не в захваті. У Владислава Євдокимова, член громадської організації «Україна для усіх», вона викликає усмішку.

ВЛАДИСЛАВ ЄВДОКИМОВ, член ГО «Україна для усіх» працівниця компанії з оформлення запрошень в Україну:

— Я вважаю що треба відкривати кордони піднімати ширму і реально вітати іноземців які привозять сюди іноземний досвід привозять сюди кошти і вливають її в економіку…+ 11-05 Сент-Кітс і Невіс, Антигуа і Барбуди – це не ті країни, які можуть створити нам туристичний потік. Крім того, візи не прибрали, їх можна отримати в аеропорту. І знову ж таки є моменти. Людина не завжди хоче ризикувати, приїхати, це не така в нас легка процедура, як в Єгипті.

Ми хотіли обговорити ці проблемні питання з представником Міністерства закордонних справ України. Та МЗС – з порушенням усіх законних термінів розгляду нашого запиту – продовжує відмовчуватись. Мабуть, тут розуміють, що це той випадок, коли коментарі зайві.

Олександр Гуменюк, Слідство.Інфо

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code