Власник банку «Траст» Авраменко банкрутить свій бізнес

Перегляди: 1 385

Одна з найбільших кондитерських компаній України, яку контролює власник банку «Траст» Володимир Авраменко, пішла по шляху власного банкрутства
Незабаром у власника Roshen Петра Порошенка може виявитися одним великим конкурентом менше. Як з'ясував «ОЛІГАРХ», вже наступного тижня стартує процес банкрутства приватного акціонерного товариства «АВК» (Маріуполь), яке до недавнього часу володіло статусом однієї з найбільших кондитерських компаній України. ПРАТ «АВК», яке через компанію A. V. K. Confectionery Holdings (Кіпр) контролює виходець з Донецька Володимир Авраменко, займалося збутом продукції підконтрольних кондитерських фабрик в Донецьку, Луганську, Мукачево та Дніпрі і постачання їх сировиною. У 2012 р. Мукачівська фабрика була законсервована, а після вторгнення Росії в Донбас було заявлено і про зупинку донецької та луганської фабрик «АВК». Таким чином, офіційно в строю у Авраменко залишилася кондитерська фабрика в Дніпрі (ДКФ), здатна виробляти близько 80 тис. тонн продукції в рік.

В принципі, повноцінне завантаження цих потужностей цілком дозволяє «АВК» залишатися в числі найбільших учасників ринку кондитерських виробів, створюючи конкуренцію Roshen Петра Порошенка і «Конті» Бориса Колеснікова. Однак є одне «але» — в довоєнний час Авраменко для розвитку свого солодкого бізнесу залучив величезні кредити, які лягли тягарем на його бізнес. Так, тільки ПРАТ «АВК» на початок цього року заборгувало банкам понад 3,6 млрд. гривень. Серед них виділяються банки, підконтрольні владі РФ — Промінвестбанк (близько 1,5 млрд. гривень) і Ощадбанк (1,4 млрд. гривень). Крім того, близько півмільярда гривень кондитерська компанія повинна Всеукраїнського банку розвитку Олександра Януковича (зараз ВБР знаходиться у стадії ліквідації), і ще близько 350 млн. гривень — Райффайзен банку Аваль.

Розуміючи, що повернути ці гроші нереально (за 2014 р. сукупний оборот ПРАТ «АВК» ледь перевалив за 2,7 млрд. гривень), компанія почала переговори про реструктуризацію величезних боргів. Проте умови, запропоновані банкам, їх не влаштували, і вони ініціювали судові розгляди, щоб стягнути заборгованість. Самим непоступливим виявився Промінвестбанк, який вимагав у рахунок боргу йому передати майновий комплекс Дніпропетровської кондитерської фабрики. Де-факто це означало повну втрату свого бізнесу засновником «АВК», з чим він, судячи про всьому, не погодився і перейшов у наступ.

Для початку, ПРАТ «АВК» була відсунута від всіх ключових фінансових і товарних потоків всередині групи Авраменко. Це чітко видно по звітності компанії через 2015 р. виручка склала всього 197 млн. гривень (зате збиток за цей час перевищив 1,37 млрд. гривень), а за підсумками 2016 р., як очікується, доходи компанії будуть символічними. Замість неї повний контроль над діяльністю Дніпропетровської кондитерської фабрики отримало зареєстроване в Києві ТОВ «АВК Конфекшинери», особисто належить Володимиру Авраменко.

«Підприємство надає послуги по виробництву кондитерських виробів на давальницьких засадах ТОВ «АВК Конфекшинери». Ринки збуту, методи просування товарів, канали, клієнти визначаються ТОВ «АВК Конфекшинери». Сировина і матеріали у відповідності з потребою надходять від ТОВ «АВК Конфекшинери». Перспективи і плани розвитку підприємства визначаються на рівні ТОВ «АВК Конфекшинери» — так описує ДКФ ступінь інтеграції у свою діяльність дітища Авраменко. Яку нещодавно було викрито в спроби через суд визнати право власності на майно фабрики в Дніпрі, через що Національною поліцією з подачі Промінвестбанку в грудні 2015 р. було відкрито кримінальне провадження.

Судячи з усього, ініціатива визнання банкрутом ПРАТ «АВК» може бути одним з етапів відходу від зобов'язань перед кредиторами. Введення мораторію на задоволення їх вимог вкрай вигідно Авраменко, оскільки може дозволити утримати на плаву його проблемний кондитерський бізнес. А в тому, що процес банкрутства буде керованим, можна не сумніватися. Адже в ролі позивача у справі про банкрутство виступає дочірня структура самого боржника — донецьке ТОВ «Русток».

Єгор КАЖАНОВ

Джерело: «ОЛІГАРХ»

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code