Все, що треба знати про українських «нічних метеликів»

Перегляди: 875

Чому українські повії радо змінять сутенерів на податкову

В Україні знову запропонували легалізувати сексуальний бізнес. Але цього разу підійшли до справи практично, не з боку «бідні жінки, їхні права треба захищати», а з боку того, що проституція — це велетенські гроші, які йдуть «мімо каси».

Тобто не в бюджет.

Автор законопроекту нардеп від «Самопомочі» Андрій Немировський (до речі, він з Дніпропетровська, який за статистикою займає одне з перших місць України за кількістю повій) запропонував зробити українських повій приватними підприємцями, щоб ті платили податки до бюджету. Так він планує поповнити бюджет та скоротити рівень безробіття.

Можна довго знущатися з того, як у класифікаторі з'явиться професія «проститутка» і як тим жінкам (ну й чоловікам, жигало та гей-повії також в Україні є) розраховуватимуть пенсію. Тому що дівчина на трасі та дівчина з салону різні гроші заробляють, різну кількість годин працюють, а проститутки-геї взагалі за півгодини беруть стільки ж, скільки за годину звичайні жінки.

Все що треба знати про українських повій - фото 1

І ще можна довго знущатися з того, що пан Немировський навіть не переймався тим, щоб озвучити свої підрахунки — скільки грошей держава виручить з такого кроку. Запропонував не нову, але скандальну ініціативу і купається тепер у променях слави.
Але якщо задуматися, пропозиція є не такою ж і популістською нісенітницею. І навіть самим повіям користь від того є.

Уявімо, що повії платитимуть податки за системою спрощеного оподаткування. Ті, чиї доходи не дотягують до 300 тис. грн на рік платитимуть єдиний податок та єдиний соцвнесок у розмірі до 10% і 34,7% від мінімальної зарплатні. Тобто 616 грн на місяць (7392 грн у рік). Повіям, що заробляють більше 1,5 млн грн на рік, доведеться платити єдиний податок в розмірі до 20% від зарплати, тобто 275 грн, а також ЄСВ 34, 7% від мінімальної зарплатні, тобто 753, 8 на місяць або 9045, 6 грн на рік.

Наразі українська повія заробляє десь 100 тисяч гривень у місяць, при умові, що має в день не менше 3 375 грн (це десь 4,5 клієнти). Звісно ж, є дівчата, які заробляють більше, а є й ті, хто бере 100 чи навіть 50 гривень за свою роботу, але ми беремо середні цифри. Отож, 100 тисяч гривень — гроші не маленькі.

Все що треба знати про українських повій - фото 2

Але з цієї суми повія мусить віддати від 40 до 70% сутенеру і тисячу на добу — «кришуючому» міліціонерові. Тобто до наманікюрених ручок бідолашної потрапляє тільки 20 625 грн. А більше 80 тисяч гривень кожного місяця дістається різним паразитам.

А тепер уявімо, що замість сутенера повія платить державі, і не 50-70% від заробленого, а якихось сім чи десять тисяч на рік. Державі, навіть якщо тільки половина з повій легалізується, дістанеться 450 млн грн, а повії залишається не тільки левова частка того, що вона заробила, а ще й легальний статус, себто припинення принизливих облав та «суботників», медстрахування і пенсія.

Звісно, небагато віри в те, що сутенери і перевертні в погонах від повій отак одразу візьмуть та відчепляться. Навпаки, до них приєднаються пожежники, податківці, сєсівці та інші професійні «перевіряльники».

Тому небагато віри і в те, що повії вистрояться в черги на офіційне оформлення. Тим паче, що левова частка дівчат сподівається торгувати тілом тільки тимчасово, а потім якось влаштувати своє життя.

Все що треба знати про українських повій - фото 3

Але ідея зробити з повій приватних підприємців все одно має право на життя. Як демонструє досвід інших країн: Германії, Великої Британії, Австрії, Швейцарії тощо, держава може отримати від декриміналізації та легалізації проституції чималі гроші. Наприклад, Германія, де працює приблизно 400 тис. повій, отримує від них прибуток у 14,6 млрд євро. А у Великій Британії проституція щорічно приносить 5,3 млрд фунтів.

І Україні кілька мільйонів прибутку від бізнесу, який все одно працює, не завадили б.

Джерело: depo.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code