Харьківський авіазавод перерахував 7,5 мільйонів на фіктивне страхування

Перегляди: 879

Служба безпеки України підозрює керівництво ДП «Харківське державне авіаційне виробниче підприємство» в незаконному перерахуванні коштів ПАТ «Страхова компанія «Лемма» на суму 7,56 млн грн

Про це йдеться в ухвалі Київського районного суду міста Харкова від 10 листопада 2014 року.

За даними СБУ, в листопаді 2011 року між ХДАВП та страховою компанією «Лемма» (Харків) був укладений договір добровільного страхування, за яким підприємство сплатило страхових внесків на суму 7,90 млн. грн. При цьому, згідно фінансового плану ХДАВП на 2012 рік, гранична сума коштів на оплату страхування майна була встановлена в розмірі 340 тис грн. Порушення було виявлено під час перевірки Держфінінспеції, яка була проведена на підприємстві в лютому 2014 року.

Тепер слідчі СБУ і вважають, що договір авіазаводу та страховиків був фіктивним, оскільки фактично не переслідував мету надання страхових послуг. Частина отриманих страховою компанією від ХДАВП грошей були використані її власником та керівником для подальшого розвитку підконтрольних йому підприємств та переводились у різноманітні активи, а частину конвертували у готівку через низку підконтрольних йому підприємств, серед яких фірми ТОВ «Антьє», ПрАТ «Верифікаційні проекти» та інші.

Після переведення коштів у готівку частину їх передали керівництву авіазаводу.

Зараз триває досудове розслідування.

Засновником ТОВ «Антьє» є Володимир Бутенко. Він також вказаний бенефіціаром ПрАТ «Верифікаційні проекти». На початку заснування цієї фірми керівником був Чернишов Володимир Іванович. Бутенко також є керівником Прат «Лемма КС», яке теж фігурує у даному кримінальному провадженні.

Нагадаємо, що у лютому 2015 року було вбито керівника ПАТ «Страхова компанія «Лемма» (Київ) Сергія Івановича Чернишова.

Директором Харківського державного авіаційного виробничого підприємства в 2011 року був Анатолія Мяліца. За даними нардепа Олександра Кірша, зараз підприємство має борги по заробітній платі понад 59 млн грн. За фактами боргів по заробітній платі військова прокуратура відкрила кримінальне провадження.

Джерело: Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code