«Харківводоканал» без тендерів роздав майже 100 мільйонів

Перегляди: 1 017

КП «Харківводоканал» в І кварталі 2016 року замовив послуг та робіт без проведення тендерних процедур закупівлі на суму 97,26 млн грн

Про це йдеться у звіті підприємства, розміщеному у «Віснику державних закупівель».

Найбільшу суму по одному договору отримало ТОВ «Харківпроменерго». Коммунальники за ремонтні роботи на очисних спорудах по вул. Біологічній,1 перерахували фірмі 4,58 млн грн. Засновниками підприємства є Андрій Тарадін та Володимир Костиря.

Також КП в в І кварталі уклало низку договорів з ТОВ «БК «Музей Інтер’єру» Артура Шутько на 3,52 млн грн., Фірма виконувала капітальний ремонт будівлі по вул. Червоножовтнева (теп. Конторська) та поставляла столярні вироби.

ТОВ «Атрум-Буд» отримало від водоканалу 2,95 млн грн. Засновником цього підприємства є Олена Люта, а керівником та підписантом – Микола Лютий. Останній є бізнес-партнером по ПП «Солметснаб» заступника директора КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємства» Ігоря Шкурко.

ФОП Кучинська Наталія Мар’янівна отримала за поставлені товари 2,07 млн. грн, ще 1,93 млн грн. отримав ФОП Кравченко Діана Юріївна.

Крім того, «Харківводоканал» уклав дві угоди з ТОВ «Компанія «Трейд-Актив» щодо надання консультативних послуг загальною вартістю 1,86 млн грн. Зокрема, компанія повинна провести аналіз існуючої білінгової системи комунального підприємства та надати послуги щодо опису бізнес-процесів підприємства.

Засновником ТОВ «Компанія Трейд-Актив» є Даниіл Платонов, директором Ольга Балун. Платонов також є керівником ТОВ «Енергомережа-Генерація», засновником якого є ПАТ «ХК «Енергомережа». Влітку ТОВ «Компанія «Трейд-Актив» отримала фінансову допомогу від АК «Харківобленерго» у розмірі майже 10 млн. грн й не повернула ці кошти.

Головою правління «Енергомережі» є Дмитро Крючков, якого учасники ринку пов’язують з віце-президентом УЄФА Григорієм Суркісом, представники якого входили до керівних органів «Енергомережі».

Радником Крючкова у «Енергомережі» є Василь Салигін, колишній голова Харківської облради. Оточення Салигіна і Платонова є власниками фірм, які торік консолідували борги державного «Центренерго» напередодні приватизації.

Також у звітному періоді «Харківводоканал» замовив ТОВ «Стройтехносервіс»  демонтаж обладнання за  0,99 млн грн. Саме ця фірма без тендера отримала підряд на демонтаж пам’ятника Леніну у Харкові. Власниками ТОВ «Стройтехносервіс»  є Юрій Каркач та Віталій Печура.

Юрій Каркач був разом з Ельвірою Тєнішевою співвласником ТОВ «Віск». Ельвіра Тєнішева єдружиною Григорія Соломаніна, який є давнім бізнес-партнером сім’ї Добкіних та колишнім депутатом Харківської міської ради від «Партії Регіонів». Також Каркач має спільний бізнес з Лідією Адам , яка є директором ОК «ЖБК «Триумф», на який записано будинок Добкіна в Лісопарку.

Віталій Печура входить до складу засновників ТОВ «Діамант 2006», директором і співвласником якого є Анатолій Челобітчиков, який був партнером мера Харкова Геннадія Кернеса по ТОВ «Рівлад ЛТД» до того моменту, як Кернес переписав цей бізнес на Оксану Гайсинську. Крім того, Печура єспівзасновником ОК «ЖБК «Сапсан», який отримав безкоштовно землю в центрі Харкова.

У держреєстрі юридичних осіб телефонний номер 7314403 вказано як контактний для ОК «ЖБК «Сапсан». Цей номер належить також АТ «НПК-Холдінг» – головному бізнес-активу Геннадія Кернеса.

Крім того, ще 200 тис. грн. «Харківводоканал» перерахував за транзит електроенергії ОК «ЖБК«Шевченківський», де серед засновників є Віталій Печура.

Ще 0,69 млн. грн. за ремонтні роботи отримало ТОВ «Фірма «Харківагроснаб», Яка належить Олександру Посаженнікову. Останній є бізнес-партнером директора Департамента будівництва та шляхового господарства міськради, депутата міськради від фракції «Відродження» Володимира Чумакова по ПП «Стройпласт». В декларації за 2014 рік Чумаков забув вказати частку у цій фірмі, але у новій декларації він виправився. Нещодавно ця фірма виграла тендер на 17 мільйонів у Департамента Чумакова.

Джерело: Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code