Хто буде будувати в Україні турбіни в разі продажу «Турбоатому»

Перегляди: 213

Отримала відповіді від Секретаріату Кабміну і Фонду державного майна на своє звернення щодо приватизації Харківського «Турбоатому»

650x434 (28)

Нагадаю, Прем’єр Гройсман неодноразово обіцяв зберегти у державній власності контрольний пакет «Турбоатому».

Це – один з флагманів машинобудівної галузі України, підприємства, яке щороку наповнює бюджет сотнями мільйонів гривень, монопольного виробника унікального важкого енергетичного обладнання.

Тим не менше, станом на сьогодні процес приватизації «Турбоатому» несеться зі швидкістю потяга. (Я боюся, що цей потяг завезе «Турбоатом» у прірву.)

У цьому контексті важливо, яке ж обґрунтування було покладено в основу рішення щодо приватизації АТ «Турбоатом». А також яким чином чиновники в Україні беруть на себе сміливість діяти всупереч позиції першої особи у виконавчій владі – Прем’єр-Міністра.

Відповіді вкотре змусили розчаруватися. Ніякого економічного обґрунтування, чому саме зараз Держава має продавати надприбутковий актив, мені не надали.

А чи воно взагалі існує, це обґрунтування? Може фактичні ініціатори приватизації «Турбоатому» обґрунтовували урядовцям необхідність його приватизації якось інакше?

Я вдячна Фонду державного майна України (ФДМУ) та Державному секретареві Кабінету Міністрів за письмові лекції з законодавства про приватизацію. Але читати нормативні акти я вмію і сама.

А от чого ніяк не можу осягнути – так це того, як вищі посадові особи Держави можуть спамити нам в мізки своїми пустими обіцянками, видаючи їх за Божу росу.

Просто не віриться, що в Європі у ХХІ столітті прем’єр-міністр може говорити з парламентської трибуни одне, а провадити кардинально протилежне.

Цей брехливий цинізм просто нестерпний, а в ситуації з «Турбоатомом» ще й небезпечний, бо разом з цим підприємством Україна може втратити важливий елемент енергетичної незалежності.

Хто буде будувати нам турбіни в разі продажу «Турбоатому»? І чи будуть будувати взагалі або ж вчергове будуть ставити в незручне становище для послаблення позицій України?

Вважаю, що рішення щодо скасування приватизації «Турбоатома» треба ухвалити якнайшвидше. Судячи з усього, скоро пройдуть переговори радника з приватизації з міжнародними гравцями на ринку енергетичного машинобудування.

Дуже не хочеться, щоб неприємною історією з приватизацією «Турбоатому» ми вчергове зганьбилися в очах світового бізнесу і зробили ще один крок назад на шляху створення нормального інвестиційного клімату в Україні.

Источник Цензор

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code