Хто й навіщо лякає Євгена Анісімова

Перегляди: 542

Граната, яка залетіла на офісне подвір'я запорізького бізнесмена, скоріш за все, «приїхала» із зони АТО

І її справжнє походження можна встановити елементарно. Проте міліція навряд чи буде розслідувати даний злочин.

Наприкінці минулого тижня на подвір'я запорізького офісу бізнесмена Євгенія Анісімова прилетіла граната від РПГ-26 (ручний протитанковий гранатомет).

За офіційними даними міліції, в результаті інциденту ніхто не постраждав, а снаряд лише розворошив дах «золотого офісу». Окрім того, в сухій міліцейській сводці було сказано, що на місці пригоди експерти також знайшли тубус від РПГ. Здавалося б, малозначуща деталь. Проте саме цей доказ міг би допомогти міліціянтам максимально швидко встановити походження снаряду і, звичайно ж, «накидати» список перших підозрюваних у скоєнні цього злочину.

«Якщо на місці злочину знайдено тубус, то встановити походження РПГ елементарно. На ньому лишається номер та серія. За цими даними можна встановити якій саме військовій частині та коли видавалася ця зброя, це все фіксується», — розказав порталу Depo.Запоріжжя кадровий офіцер однієї з бригад, який з самого початку війни воює на Сході.

«Я впевнений на 99%, що цей РПГ приїхав саме з зони АТО. Дістати таку зброю в мирних умовах майже неможливо, бо у військових частинах вона на особовому контролі, і навіть коли проходять навчання, всі тубуси здаються до частини», — також додає офіцер.

Окрім того, підполковник ЗСУ запевняє, що РПГ — особлива зброя, і не кожен знає, як з нею поводитись. "Не кожен мобілізований солдат знає, як поводитись із РПГ, як обрати траєкторію та правильно здійснити постріл... Судячи з останніх подій в країні, я можу допустити, що по вашому «золотому офісу» стріляв або мобілізований, який повернувся з зони АТО, або ж бандити. До речі, цей вид зброї дуже популярний серед представників кримінального світу. Вони готові платити будь-які гроші за гранатомет", — пояснив бойовий офіцер.

Якщо слідувати його логіці та брати до уваги останні події навколо Євгенія Анісімова, то можна допустити, що по його офісу могли б «пальнути» і колишні бійці, і ті ж бандити.

Тут слід нагадати конфлікт між запорізьким осередком «Правого сектору» та Визвольним рухом «Сила нації», який асоціюють саме з Анісімовим.

Конфлікт трапився під обласною прокуратурою, коли активісти «Сили нації» вийшли з протестом і вимагали відставки прокурора Олександра Шацького (акція протесту відбулася після скандальної прес-конференції помічниці Анісімова Ірини Коміссар, яка публічно звинуватила Шацького у вимаганні хабара). Сюди ж прийшли і «правосєкі», між активістами виникли сутички.

Вже через кілька днів невідомі нападають на керівника ПС та б'ють його. Після цього правоохоронці затримують лідера «Сили нації» Сергія Канівця, суд обирає йому запобіжний захід у вигляді двох місяців арешту. І хоча ці події офіційно ніхто не пов'язує з персоною Євгенія Анімісова, можна припустити, що граната, випущена по його офісу, була таким собі «привітом» від вояк, прикладом, того ж ПС.

Версії «бандитських розборок» чи перерозподілу впливу також має право на існування.

За даними джерел порталу Depo.Запоріжжя, Євгеній Анісімов стрімко відновлює свій вплив і вже частенько навідується до Запоріжжя (джерела запевняють, що всі свої питання Анісімов вирішив і навіть отримав окремі політичні повноваження). Тут слід зазначити, що частину «активів» бізнесмена вже встигли розподілити між собою окремі товариші з темним кримінальним минулим (та ж Балка Середня — полігон промислових відходів, які кілька десят років «складали» найбільші металургійні підприємства Запоріжжя, такі як «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь» та ін., яка після арешту Анісімова перейшла під контроль так званої "групи єнакіївських).

Знаючи амбітність Анісімова, можна допустити, що він захоче повернути цей та інші об'єкт під свій контроль. Проте, чи захочуть йому їх повертати?

Окрім того, ні для кого не секрет, що Євгеній Анісімов — дуже інформована та обізнана людина у плані різних політичних та бізнесових процесів: схеми, оборудки, тіньові потоки. Простіше кажучи, він є «хранителем» купи компромату на своїх вчорашніх соратників та ворогів, який у будь-який момент може виплисти на поверхню.

Після арешту багато хто повернувся до Анісімова спиною, щиро сподіваючись, що бізнесмен пішов у повне забуття. А тут вимальовується його «реінкарнація». Теоретично, можна допустити, що є люди, які елементарно бояться помсти з боку Анісімова. І саме вони могли спробувати налякати «сірого кардинала», «пульнувши» ту гранату.

Ну, й нарешті, не слід забувати про політичну складову. Якщо допустити, що інформація про вирішення Анісімовим своїх проблем правдива, і він справді присутній у політичному житті Запоріжжя, то очевидно, що комерсант буде докладати зусиль для перемоги на місцевих виборах демократичних сил. Хоча правильніше буде сказати, що робота команди Анісімова, ймовірно,  в такому випадку буде спрямована на реалізацію меседжу «Не пустимо Ахметова у Запоріжжя!», та, відповідно, поразку «Опозиційного блоку». Тож, і тут поверненню бізнесмена до рідного міста не раді.

Проте це все лише версії, які диктуються логікою та інсайдерскою інформацією. Хто та з якою метою насправді здійснив цей зухвалий злочин, суспільство навряд чи дізнається. Точно так же, як це було і два роки тому, коли невідомі обстріляли машину Анісімова. Офіційно в міліції відрапортували, що когось там затримали за підозрою у спробі вбивства на той момент найвпливовішої людини Запоріжжя. Але причини скоєння того злочину й досі невідомі.

Більше того, «кілерів Анісімова» випустили на волю, і покарання за стрілянину так ніхто не поніс. Чому? В міліції на це питання відповідали принциповим мовчанням, а прокурор казав, що в нього є важливіші справи, аніж пошук потенційних вбивць. То ж невідомо, чи треба воно буде і на цей раз — шукати людей, які бігають з гранатометами та гатять в центрі мирного міста.

Джерело: zp.depo.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code