Хто виробляє органічні продукти у світі

Перегляди: 126

БізнесЦензор досліджував, в яких країнах найбільш розвинене органічне виробництво та переробка екологічних продуктів

650x445

Щороку Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL) та Міжнародна федерація органічних сільськогосподарських рухів (IFOAM — Organics International) готують дослідження органічних світових ринків.

Цього року вони традиційно презентували довідник "Світ органічного сільського господарства. Статистика та нові тенденції 2020" (The World of Organic Agriculture. Statistics and Emerging Trends 2020).

БізнесЦензор публікує основні цифри, які стосуються органічного виробництва та споживання у світі.

Нагадаємо, що раніше ми публікували основні показники ринку української органічної продукції. Прочитати, які екологічні продукти виготовляють в нашій країні ви можете за посиланням.

За даними довідника, у 2018 році загальна площа с/г земель, зайнятих під органічне виробництво склала 71,5 млн га. Відомо, що 1999 року загальна площа складала 11 млн га. Це свідчить про те, що останні десятиріччя ринок органічна продукція нарощує популярність споживачів. Звідти маємо ріст оброблювальних площ для виготовлення екологічної продукції.

Найбільше земель під органічне виробництво відведено в Австралії – 35,7 млн га. На другому місці Аргентина – 3,6 млн га. Трійку лідерів замикає Китай – 3,1 млн га. Що можна обумовити великими площами. Але цікавішим є той факт, що є відносно невеликі країни з великою часткою «органічних» земель від загальної площі сільськогосподарських земель.

Серед них лідирує Ліхтенштейн, де частка органічних земель складає 38,5%. За ним ідуть Самоа та Австрія. В цих країнах частка органічних земель складає 34,5% і 24,7% відповідно.

Хто виробляє органічні продукти у світі 02

Всього у світі налічується 2,8 млн виробників органічної продукції. У 1999 році їх нараховувалося всього 200 тисяч. Найбільша кількість виробників екопродукції зареєстровано в Індії – 1,1 млн, Уганді – 210 тис. і Ефіопії – 203 тис.

Понад 90% виробників знаходяться в Азії, Африці та Європі. І понад 47% з цього числа – в Азії. Починаючи з 2009 року кількість виробників збільшилась на 55%. Найшвидше органічний ринок зростав у Франції –

Хто виробляє органічні продукти у світі 03

Сьогодні органічний ринок оцінюють в 96,7 млрд євро. У 2000 році його оцінювали в 15,1 млрд євро. Найбільше – 40,6 млрд євро приходиться на США. 10,9 млрд євро на Німеччину та 9,1 млрд євро на Францію.

Споживання органічної продукції на душу населення в середньому в світі становить 12,8 євро. Найбільше в середньому витрачають на органіку у Швейцарії та Данії – по 312 євро, а також у Швеції – 231 євро.

Найбільша частка органічної продукції від загальної відмічається у Данії. Там вона становить 11,5%. За нею йдуть Швейцарія, Швеція, Австрія та Люксембург.

Хто виробляє органічні продукти у світі 04

Найбільше виробників в Європі знаходиться в Туреччині – майже 79,5 тис. На другому місці Італія – 69,3 тис. і Франція – 41,6 тис. За кількістю переробників список країн дещо відрізняється. На першому місці Італія – 20 тис., Франція – 16,6 тис. і Німеччина – 15,4 тис.

Споживання органічної продукції на душ населення в Європі більше, ніж середнє у світі та складає 50 євро. В Європейському Союзі ця цифра сягає 76 євро.

Хто виробляє органічні продукти у світі 05

Половина всіх органічних с/г угідь в Європі знаходиться в чотирьох країнах: Іспанії, Франції, Італії та Німеччині. Найбільше під екологічне виробництво відведено в Іспанії – 2,2 млн га.

Хто виробляє органічні продукти у світі 06

Источник censor

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code