ЯК БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ? ЛАЙФХАК ВІД МИКОЛАЇВСЬКОЇ СЛУЖБИ: НЕМА РЕМОНТІВ – НЕМА КОРУПЦІЇ!

Перегляди: 962

Із 1 серпня 2016 року (з моменту переходу на ProZorro) до 19 травня 2017 року Служба автомобільних доріг у Миколаївській області здійснила 73 закупівлі на загальну суму 1,26 млрд гривень. Серед закупівель:

b0dfacba581068556a423c3af5739c06

 • 31 тендер на загальну суму 21,84 млн грн – розробка проектної документації;
 • 29 тендерів вартістю 31,82 млн грн – поточний дрібний ремонт;
 • 7 тендерів на суму 2,006 млрд грн – експлуатаційне утримання;
 • 5 тендерів вартістю 167,89 млн грн – поточний середній ремонт;
 • 1 тендер на суму 27,34 млн грн – капітальний ремонт.

Здавалося б, досить непогані показники. Якби не одне «але», яке зводить нанівець усі вищеподані цифри та надії водіїв Миколаївщини.

73% тендерів (53 закупівлі із 73) було СКАСОВАНО. Загальна сума скасованих тендерів дорівнює 261,34 млн гривень. За видами робіт рівень скасування закупівель має наступні показники:

 • 100% (5) скасованих тендерів на поточний середній ремонт;
 • 100% (1) скасованих тендерів на капітальний ремонт;
 • 76% (22) скасованих тендерів на поточний дрібний ремонт;
 • 71% (22) скасованих тендерів на розробку проектної документації;
 • 43% (3) скасованих тендерів на експлуатаційне утримання доріг.

Команда CoST Ukraine звернула увагу також на причини скасування закупівель.

Більше третини тендерів (28 із 73) були відмінені через те, що пропозиції подало менше 2 учасників. Відповідно можна констатувати, що одна з ТОП проблем закупівель Миколаївської САД – низька конкуренція на ринку дорожніх робіт (або взагалі її відсутність).

Попри це Cлужбі автомобільних доріг у Миколаївській області «вдалося» скасувати ще 25 тендерів за причини відхилення всіх конкурсних пропозицій (!).

Серед основних причин відхилення тендерних пропозицій учасників такі:

 • 12 випадків –банківська гарантія не відповідає вимогам Постанови НБУ 15.12.2004р. №639;
 • 5 випадків – відсутній/неправильно оформлений Гарантійний лист;
 • 4 випадки – перелік механізмів у відомості ресурсів не відповідає наданій довідці про матеріально-технічну базу або Відомостям обсягів робіт; або довідку надано не за формою;
 • 3 випадки – відсутній аналогічний договір/лист відгук;
 • 3 випадки – у складі тендерної пропозиції учасника відсутні копії паспорта або іншого документа, що посвідчує його особу, та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру (коду);
 • 2 випадки – у формі «Тендерна пропозиція» учасником не вказана загальна сума.

На лист-запит моніторингового комітету Міністерства інфраструктури України щодо високого показника скасованих закупівель та відхилених тендерних пропозицій Миколаївська САД надала офіційну відповідь, де зазначила:

«…Саме безпідставний допуск до закупівель учасників, які не відповідають чи пропозиції яких не відповідають вимогам законодавства та умовам тендерної документації є порушенням законодавства, в тому числі антикорупційного. Навпроти – чіткий контроль у вказаній сфері шляхом ретельної перевірки учасників закупівель та їх тендерних пропозицій свідчить про сумлінне та суворе дотримання замовником вимог чинного законодавства України та не може трактуватися як «намагання уникнути прозорих торгів»…»

Приклад такої «ретельної перевірки» наводимо у протоколі розгляду тендерних пропозицій №2/52017 від 03.03.2017, де однією з причин відхилення пропозиції учасника закупівлі послуг із експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування зазначено відсутність машини для регенерації конструктивних шарів дорожнього одягу!

Отож, шановні водії Миколаївщини, просимо вас із розумінням поставитися до відсутності ремонтів доріг у вашій області! Служба автомобільних доріг на разі впроваджує «чіткий контроль у вказаній сфері шляхом ретельної перевірки учасників закупівель та їх тендерних пропозицій».

Источник costukraine.org

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code