Як Кабмін дозволяє Ахметову і «ДНР» тероризувати Україну вугільною блокадою

Перегляди: 555

Поки що олігарх просто заробляє гроші на «ДНРівському» вугіллі, але з такими «іграми» Росія взимку зможе легко влаштувати Україні справжній енергетичний колапс

Сьогодні головний терорист «ДНР», яка нібито знаходиться в українській блокаді, оголосив Україні свою блокаду — вугільну. «Я забороняю вам відвантажувати вугілля до того моменту, поки за нього не буде гідна ціна», — наказав Захарченко, доручивши надавати йому довідки про відвантаження вугілля кожним підприємством. «Я вже сам буду вирішувати, куди вантажити, а куди ні», — додав ватажок бойовиків. Десять днів тому аналогічну заяву зробили і в терористичній «ЛНР».

Подібні погрози мали б виглядати звичайною кремлівською пропагандою, проте можливості псевдореспублік влаштувати нам «льодовиковий період» цілком реальні, адже за весь теплий період року українським урядом не зроблено геть нічого, аби уникнути вугільної залежності від окупованих територій.

Якщо хтось за весну і літо раптом підзабув суть питання, коротко нагадаємо. Влітку минулого року, коли проблема нестачі антрацитового вугілля (а більшість українських ТЕС пристосовані виключно під подібні сорти) стала очевидною, було вирішено закуповувати вугілля в Південно-Африканській республіці. Але історія з африканським імпортом закінчилася скандалом, звинуваченнями в корупційних оборудках та кримінальною справою. Зрештою про африканське вугілля забули, а Міненерго повернулося до схеми закупівлі вугілля на окупованих територіях.

В той же час не варто забувати, що більшість вугільних підприємств Донбасу належать ДТЕК Ріната Ахметова, цій же структурі належить і більшість енергетичних компаній України, тобто Ахметов купує на окупованих територіях вугілля сам у себе, продаючи потім українцям тепло. А, враховуючи старі зв'язки Захарченка з Ахметовим, про які вже неодноразово писали ЗМІ, можна припустити, що незадоволення головного терориста ціною на вугілля цілком може бути спільною грою з олігарха задля збільшення прибутків. Отже тепер Рінат Леонідович, аби не залишити українців без тепла та електрики, просто «змушений» платити Захарченку завищену ціну за вугілля, і це не зможе не відбитися на кінцевій вартості для українського споживача.

Власне, український уряд мусив би послати Захарченка разом з Ахметовим і їхньою блокадою під три чорти, але не може цього собі дозволити, бо за рік не зробив геть нічого ані для пошуку альтернативних джерел постачання вугілля, ані для скасування монополії Ахметова. В той же час, Арсеній Яценюк показово і суворо вичитує міністра енергетики Володимира Демчишина за зрив підготовки до зими і незадовільну ситуацією з запасами вугілля, а останній «переводить стрілки» на Ощадбанк, яким, у свою чергу, керує людина Яценюка Андрій Пишний — мовляв, все через нього. Обох, судячи з усього, мало цікавить питання вугілля і дедалі ближчої зими, а більше переймають власні політичні розбірки: Яценюк хоче позбутися Демчишина, який йому заважає, бо є людиною Валерії Гонтаревої, а Демчишин прагне, аби Арсеній Петрович від нього відчепився.

Тим часом Захарченко продовжує тримати Україну на вугільному гачку, а Ахметов — заробляти на цьому гроші. І це ще не найгірше, бо десь далеко за поребріком, в Кремлі царствує Путін. І якщо він ближче до холодів вирішить, що Україні варто влаштувати енергетичний колапс, то, попри усю повагу до Ріната Леонідовича, Захарченко слухняно залишить Україну без вугілля, і от тоді вже непереливки  буде всім - принаймні, за межами урядового кварталу. Що ж стосується Яценюка з Демчишиним, то вони, певне, продовжать і далі валити провину один на одного, хоча відповідати муситимуть обидва.

Джерело: Depo.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code