Як рейдери захопили ТОВ «Братський маслопресовий завод»

Перегляди: 296

Власники Братського маслопресового заводу нарешті потрапили на територію свого підприємства. Але лише на кілька годин

600x400

Слідчими ГСУ видано постанову про передачу на відповідальне зберігання майнового комплексу ТОВ «Братський маслопресовий завод» законним власникам та проведено обшук майнового комплексу підприємства. Майже те, на що чекали більше року.

Майже, бо отримавши відповідальність за майно, ми опинилися за огорожею. І в такі рамки нас поставили, зокрема, представники поліції. Та про це «майже» трохи пізніше. А поки про першочергові факти, з яких деякі з суперечать здоровому глузду.

Спочатку у січні минулого року злочинці підробили документи та підписи, завдяки чому в один день стали власниками підприємства ТОВ «НЕСТ», яке до цього законні господарі підняли «з нуля» і зробили потужним і прибутковим.

Відразу справжні власники звернулися з цього приводу до правоохоронних органів.

Було зареєстроване кримінальне провадження і розпочалися в’ялі слідчі дії, які дали можливість злочинцям встигнути зайти на завод у силовий спосіб, передати захоплене майно в оренду підконтрольному рейдерам ТОВ «Олтрейд 2016» (хоча воно знаходилося в оренді ТОВ «БМПЗ», і цієї угоди ніхто не розривав), і взагалі почувалися на заводі як вдома.

Наприкінці січня слідчий Братського РВ ГУНП в Миколаївській області Щербак Віктор Миколайович визнає захоплений майновий комплекс речовим доказом, далі суд накладає на нього арешт, і згодом справа передається з районного відділу до обласного управління.

Там роботу своїх колег з Братська визнають неефективною (з чим і ми погоджуємось) і дають вказівку провести нові слідчі дії: допити, експертизи та зробити все задля збереження речових доказів.

Згодом і суд забороняє експлуатацію майна ТОВ «НЕСТ», а весь завод бере під охорону поліція. Це відбувалося ще у лютому минулого року.

Цікавий факт: майно визнане речовим доказом, але що це за майно? Мабуть тоді навіть ті, хто ухвалював таке рішення, не усвідомлювали конкретно про що йдеться. Адже не було складено переліку, ніхто не оглянув і не описав, що саме є речовим доказом.

Тож за місяць старший слідчої групи, слідчий СУ ГУ НП у Миколаївській області, дає процесуальну вказівку — провести огляд арештованого майна ТОВ «НЕСТ», ідентифікувати його, порахувати кількість, вартість, встановити власників.

Зробити це треба було ще до 10-го квітня 2017 року (!) із залученням законних власників. Вказівку слідчого виконано не було. І огляд майна проведено лише 12-го червня цього року, майже через півтора роки.

У межах цієї слідчої дії було здійснено обшук підприємства, що було захоплено рейдерами майже півтора роки тому. Виявлено відсутність та пошкодження деякого майна і обладнання на 5-6 млн грн (попередня оцінка без урахування втрати готової продукції).

Не треба бути видатним юристом чи правоохоронцем, аби знати, що речові докази – надзвичайно важливі для будь-якого слідства у будь-якій справі.

У далекому вже 1983 році на екрани вийшов художній фільм «Зелений фургон», в одному з епізодів якого у сільського міліціонера місцеві мешканці просять «у тимчасове користування» речові докази, які той зібрав після правопорушень.

Глядачі сміялися від самої постановки питання, коли речові докази на кшталт цвяхів та самогонки видавалися «у тимчасове користування». Але зараз, коли бачимо подібну ситуацію не у кіно, а у реальному житті – не дуже вже й смішно. Поясню, про що йдеться.

Приблизно рік тому Шевченківський районний суд міста Києва взагалі без жодних підстав ухвалив рішення про зняття арешту з майна заводу у вигляді заборони його використання.

Братська місцева поліція не власників, а рейдерів запустила на завод і фактично дозволила користуватися усім майновим комплексом. Мовляв, адвокат рейдерів попросив, то чому б і не ухвалити суду таке рішення та не дати рейдерам можливість заробляти на діяльності заводу.

Як у згаданому фільмі «у тимчасове користування». Не треба бути Шерлоком Холмсом, аби зрозуміти, як злочинці це майно використовували. Його розкомплектовували і вивозили. Без жодного супротиву з боку правоохоронців, адже поліцейську охорону теж зняли, а ключі передали прямо до рук рейдерів.

Вже відомо, що ті викрали із заводу систему водопідготовки котельні, відсутність якої веде до руйнування паропроводів та котлів. Крім того, викрадено вартісне лабораторне обладнання, що оцінюється приблизно у 2 млн грн, олійні преси. Є пошкоджене майно. А це — багатомільйонні збитки.

Законні власники ТОВ «НЕСТ» пробивалися в усі можливі інстанції з однією метою – аби нарешті почалося виконання передбачених законом слідчих дій задля збереження речового доказу: майна, обладнання, сировини третіх осіб тощо.

У найкращому випадку їм вдавалося отримати відписку, хоча деякі служби взагалі залишали їхні звернення без розгляду.

І ось вони добилися. Через півтора року отримали постанову слідчого про передачу на відповідальне зберігання та був проведений обшук. На жаль, цю боротьбу ще не закінчено.

Власники й досі не на території комплексу. Є постанова, а толку з неї, якщо ми за огорожею заводу? Є ряд питань і прохань, зокрема, до слідчих ГСУ, якими ми поставлені у рамки, яких не мали б бути. Готуємо клопотання. Чергуємо під заводом. Фіксуємо правопорушення.

На територію заводу регулярно під’їжджає підкріплення рейдерів. Готується вивіз готової продукції з заводу. І знаєте, що залишається нам робити? Враховуючи межі, в які ми поставлені ГСУ, ми будемо просто фіксувати факт вивозу олії з заводу.

Це якщо йти виключно мирним юридичним шляхом. Який шлях буде обрано зрештою – покаже час.

Источник Цензор

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code