Як реструктуризувати іпотечний кредит у збанкрутілому банку: роз'яснення

Перегляди: 184

Позичальники банків-банкрутів можуть здійснювати погашення кредитів, користуючись пільговими умовами

20201117113957-6759

Позичальники неплатоспроможних банків, які мають іпотечні кредити, можуть скористатися програмою реструктуризації, яку з 2018 року пропонує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Про це йдеться у повідомленні Фонду.

Які умови реструктуризації

Умови програми реструктуризації є однаковими для всіх банків, що ліквідуються. Цією програмою можуть скористатися також позичальники банку «Аркада», рішення про ліквідацію якого НБУ ухвалив у кінці вересня цього року.

«Реструктуризація дозволяє зберегти гарну кредитну історію, зменшити фінансове навантаження, у тому числі на період добудови будинку, у якому знаходиться предмет іпотеки (квартира), а також відтермінувати продаж кредиту», – зазначила заступник директора-розпорядника ФГВФО Ольга Білай.

Відсоткова ставка за користування кредитом на період реструктуризації становитиме 0,01%, комісійна винагорода – 1 грн, а щомісячне погашення спрямовуватиметься на зменшення тіла кредиту. Така реструктуризація є добровільною.

«Деталі ви можете дізнатися на сайті Фонду гарантування вкладів у окремому розділі чи зателефонувавши на гарячу лінію Фонду, або звернувшись безпосередньо до банку», – сказала Ольга Білай.

Обов'язки позичальників банків-банкрутів

Ліквідація банку не означає припинення зобов'язань позичальників, а також припинення нарахування відсотків та штрафів у разі порушення боржником умов кредитного договору.

Після початку процедури ліквідації реквізити банку для здійснення виплат за кредитними договорами змінюються. Нові реквізити з'являться на сайті Фонду гарантування.

Кредити – це вид активів будь-якого банку. А кошти, що надходять до банку від його позичальників, спрямовуються на погашення вимог його кредиторів.

У ході процедури ліквідації банку всі кредити, активи та майно банку виставляються на продаж через електронні аукціони. У разі продажу того чи іншого кредиту новий кредитор письмово повідомляє про це позичальника та вказує нові реквізити для повернення коштів.

Источник liga.net

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code