Як у світі зносили естакади

Перегляди: 440

Поки одні міста будують розв'язки, інші — зносять. В цьому немає нічого дивного — адже містобудівні помилки треба, по-перше, визнавати, а, по-друге, виправляти. Багато міст світу розпрощалися з бетонними монстрами часів автомобілізації — і тепер на їх місці громадські простори, хаби громадського транспорту, звичайні міські вулиці, привабливі не лише для автомобілістів. Російський урбан-блогер Ілля Варламов зібрав підбірку прикладів «було-стало» з різних міст світу, де зникли багаторівневі розв'язки

Честнат-стріт, Провіденс, США. Естакаду над вулицею розібрали при перенесенні старого міжрегіонального шосе 195.

Провіденс, США. Естакаду над вікенд-стріт також демонтували в рамках перенесення шосе 195. Сталь, використана при будівництві естакади, була продана на металобрухт, а асфальт був перероблений для інших доріг.

Сан-Франциско, США. Естакаду над Біл-стріт прибрали, щоб переорієнтувати район на пішоходів і зробити його більш доступним.

Марсель, Франція. У припортовому районі другого за величиною міста Франції естакаду над вулицею Quai du Lazaret демонтували з тих же намірів.

Ріо-де-Жанейро, Бразилія. Тут замість прибережної естакади розбили цілу пішохідну площу і невеликий парк, а автомобільний рух поки що сховали в тунель.

Сеул, Південна Корея

Сеул, Південна Корея

Сеул, Південна Корея

Париж, Франція. Тут в рамках будівництва трамвайної лінії T3 знесли відразу кілька естакад на бульварі Массена.

Париж, Франція

На цьому знімку видно, як широке шосе перетворили в міську вулицю з трамваєм і газонами. До речі, трамвай повернувся в центр Парижа тільки в 2006 році, і його розвиток триває.

Осло, Норвегія. По самому центру міста раніше проходила трансскандинавська траса, але тепер там побудували діловий район Штрихкод і створили величезний суспільний простір. Трасу перемістили і прибрали під землю, а вздовж району зараз будують трамвайну лінію.

Будапешт, Угорщина

Даллас, США. Замість гігантського шосе місто отримало Клайд-Уоррен-парк. Будівництво парку почалося в 2009 році. Більшу частину  коштів на його будівництво, порядку 50 мільйонів доларів, вдалося зібрати завдяки пожертвам людей. Ще по 20 мільйонів виділили уряд і приватне партнерство. І близько 17 мільйонів отримав парк на поліпшення транспортної інфраструктури. Парк Клайда Уорен в Далласі був відкритий в 2012 році. Нову зелену зону створили над шосе Вуделла Роджерса. Простір дуже великий. В результаті трансформації тут з'явилися міський та дитячий парки, ботанічний сад, павільйони, читальний зал, ресторани, фонтан, сцена в центрі парку, бігові доріжки та ігрові зони.

Ліон, Франція

Ліон, Франція. Ще в 60-х роках вулиця Гарібальді була розроблена як швидкісна траса для того, щоб полегшити автомобільний рух в центрі міста. Але все змінюється. Проект з перебудови вулиці передбачав багато змін: зменшення кількості смуг руху, озеленення уздовж доріг, зручні тротуари, перехрестя і велодоріжки, острівці безпеки.


Источник Платформа розвитку міст

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code