Як Україні грати з неіснуючою країною

Перегляди: 539
Досить парадоксальна ситуація сталася нещодавно. Косово було прийняте в УЄФА та ФІФА у травні 2016-го. І буквально вчора цю збірну вирішили включити до відбіркової групи I ЧС-2018, де грає Україна. Але от у чому парадокс: наша країна досі не визнала Косово, яке проголосило незалежність у 2008 році, на відміну від США, Японії та багатьох країн Європи. Але чи маємо ми це робити? Відповідь буде категоричною — ні.

Чому Косово включили до української групи

Було всього два варіанти: групи I та H, оскільки там було по 5 команд. Включали до цих груп Гібралтар та Косово. До групи H Косово вирішили не включати, бо там грає Боснія і Герцеговина — з міркувань безпеки. Туди пішов Гібралтар. А Косово відправилося до групи I. Нагадаємо, що крім України в цій групі грають Ісландія, Фінляндія, Хорватія і Туреччина. Ісландія, Туреччина, Хорватія та Фінляндія визнали Косово ще в 2008 році. У Анкарі і Загребі взагалі діють посольства даної «держави». У Приштині, столиці Косова, є турецькі, фінські та хорватські посольства. Очевидно, що у ФІФА вирішили не дуже значним те, що в групі буде Україна. Мовляв, домовимося. І їх можна зрозуміти, оскільки наше керівництво не дуже хоче йти на конфлікт через власні інтереси.

Дивно, що досі мовчить ФФУ. Вже зараз потрібно писати листи протесту. Хтось скаже, що ми маємо визнати Косово і не бути на одному рівні із Сербією, Росією. Але дивіться в чому сіль. В нашій країні війна і ми маємо власні квазідержави «ДНР» та «ЛНР». Сьогодні ми визнаємо Косово, а завтра росіяни почнуть вимагати незалежності «ДНР» та «ЛНР» і будуть праві. Європа і Захід досить непослідовні. Якщо не визнавати незалежність квазіутворень, на зразок Придністров'я, Карабаху, Абхазії — то всіх. Але прецедент був народжений із визнанням незалежності Косова багатьма західними країнами.

З іншої точки зору, Україна зараз робить все можливе, щоб отримати безвіз. Сваритися із Заходом через Косово, мабуть, навряд чи хтось захоче. От тільки безвів ми і так отримаємо. Можливий й інший варіант дій. Наприклад, ФФУ мовчить. Також мовчить і МЗС. Коли збірна Косова збиратиметься до України і прилетить у Бориспіль — їх банально не пускають на територію України. Чому? Відповідь проста — невизнана Україною держава. Хоча в'їхати вони можуть як особи без громадянства. Чи можуть за таке зарахувати технічну поразку збірній Україні? Все можливо, так само, якщо і збірна відмовиться летіти до Косова. Але ж має бути якийсь принцип і поняття державної гордості. Чи ми так активно збираємося на ЧС-2018 на Росії, що не захочемо жертвувати 6-а очками? Якщо збираємося, то і говорити навіть не треба про якусь гордість. Але будівництво сильної держави неможливе без поняття гордість — постійні прогинання не приведуть до поваги.

Потрібно концептуально визначитися з державною політикою на рівні Президента Порошенка.

В чому підстава Росії

Дивіться, ЧС-2018 проходитиме на Росії. Країна Путіна не визнає Косово. Включення Косова до Європейської кваліфікації — це також певна підстава для росіян. Звичайно, там будуть мовчати. Але було б вдвічі весело, якби Косово здобуло путівку на ЧС. Можливо, варто було б цього досягти, аби поставити важке завдання російському політикуму. Пускати Косово на ЧС категорично не можна. Але це буде черговий привід для юридичної колізії і неприємного діалогу із Заходом.

Яка думка українців

Зараз судячи із діалогів у соцмережах багато футбольних фанатів розділилися. Деякі вважають, що потрібно їхати в Косово, певні кажуть, що треба бойкотувати матчі. Раніше, ще до війни, ультрас різних клубів часто вивішували банери з написом "Косово je Србиja". Зараз вони популярні серед російських та сербських ультрас. Але українським теж слід розуміти, що країна, яка воює, не може визнати цю «державу» навіть попри західний тиск. Оскільки, як не крути, це буде прецедентом до тиску стосовно «ДНР» та «ЛНР».

Матч з Косово, швидше за все, пройде вже у жовтні. Чекаємо.

Джерело: depo.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code