ЯКІ ШКОЛИ БУДУТЬ У БІЛІЙ ЦЕРКВІ ПІСЛЯ ВПРОВАДЖЕННЯ РЕФОРМИ?

Перегляди: 186

Депутати БМР звернулися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо окремих питань реформування освітньої галузі України з проханням відтермінування до 2027 року переоформлення установчих документів закладів освіти шляхом пониження ступеня з І-ІІІ на І-ІІ, ІІ-ІІІ з метою приведення їх у відповідність до ЗУ «Про освіту», оскільки саме 1 вересня 2027 року вступатимуть до 10 класів академічних ліцеїв для здобуття профільної загальної середньої освіти учні, які почали навчатися за концепцією «Нової української школи» з 1 вересня 2018 року. Також пропонується внести зміни до законодавства України, зазначивши, що заклад загальної середньої освіти, незалежно від ступеня здобуття освіти, може мати у своєму складі структурний підрозділ дошкільної або позашкільної освіти та функціонувати як одна юридична особа.

71787aeeca0dfb525994d8cc2fad8c82_L

Також білоцерківські депутати просять внести зміни до законодавства, щоб передбачити створення такого типу закладу освіти, який міг би забезпечити здобуття повної середньої освіти громадянам, що перебувають у місцях позбавлення волі, адже така категорія громадян навчається у вечірній школі, а її в реформі взагалі не передбачено. І, насамкінець, пропонується включити бібліотекарів та тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл у перелік посад педагогічних працівників.

Нагадаємо, 28 вересня 2017 року вступив в дію ЗУ «Про освіту» в новій редакції, він передбачає, що через 5 років залишаться такі типи закладів освіти: початкова школа (1-4 клас), гімназія (5-9 клас), професійний ліцей та академічний ліцей (9-12 клас). Професійний ліцей буде існувати на базі колишніх профтехучилищ, академічний ліцей буде надавати класичну освіту старших класів. В академічних ліцеях учні зможуть глибоко підготуватися до вищої освіти, у професійних – здобути середню освіту і, водночас, першу професію. Чиновники КОДА навіть порахували, що для Білої Церкви достатньо три академічних ліцеї.

Тобто, учні вже не будуть навчатися в одній школі з першого по останній клас. Їм доведеться змінювати школи і їздити по всьому місту, спершу після початкової школи, а затим – після вступу до ліцею.

З батьками учнів білоцерківські педагоги почали проводити інформаційну роботу і це закінчилося тим, що батьки учнів школи №17 прийшли на сесію БМР з протестом проти того, щоб їх діти в старшій школі були змушені їздити на навчання в інші школи.

Источник bc-news

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code