Якого Гарбуза отримає Луганщина замість Туки

Перегляди: 485

Прифронтовою областю керуватиме виходець з луганської Слобожанщини

Президент Петро Порошенко вирішив не чекати на закінчення травневих свят та прислав на Луганщину нового губернатора — нардепа своєї ж фракції Юрія Гарбуза. Його представлення очікується з хвилини на хвилину у Сєвєродонецьку.

Про звільнення, чи то переміщення Георгія Туки з посади голови обласної військово-цивільної адміністрації розмови ходили вже давно. Сам Тука втомився спростовувати цю інформацію. У своїх заявах вже не знав, як це зробити яскравіше. 20 квітня, наприклад, він покепкував зі своєї відставки, цитуючи Твена, а вже 21 квітня запевнив «луганських упирів», що він легітимний і нікуди не пішов.

Але очевидно одне, Тука мав довгий конфлікт з місцевими елітами через свою кадрову політику, на що не могли не звернути увагу в Адміністрації Президента.

Та й вочевидь він не упорався, став заручником обставин через незнання місцевих розкладів. Також очевидно, що Тука підпав під вплив одної з груп на Банковій, яка йому «порадила» дружити з донецько-запорізьким Андрієм Альошею, якого охрестили «смотрящим» за Луганщиною від Януковича-молодшого.

Все це викликало незадоволення інших центрів впливу на Банковій та спонукало до рішення про звільнення.

Гарбуз був єдиним з нардепів, який критикував Туку за кадрову політику,та навіть вирішив звернутися до Адміністрації Президента, заявляючи про те, що луганчанам встромили у спину ножа.

Але він все одно дуже обережно повів себе у цій справі і не нагнітав пристрастей у ЗМІ. Гарбуз взагалі-то політик не дуже медійний та й маловідомий на всеукраїнському рівні.

Чи впорається Гарбуз з тими проблемами області, які тепер зняли з відповідальності Туки.

Довідка: Гарбуз Юрій Григорович (округ №114, Станиця Луганська, Луганська область), самовисуванець, народний депутат фракції БПП «Солідарність».

Офіційна біографія

Народився 18 листопада 1971 року в смт Мілове. Починав трудову діяльність вчителем в сільській школі. У 2006 році здобув вищу освіту в Луганському аграрному університеті за спеціальністю «менеджер-економіст». Керував приватним фермерським господарством, в 2003—2005 роках — директор Луганського обласного комунального закладу «Козачий кінний театр» у Міловому.

У 2005—2006 роках очолював Марківську райдержадміністрацію, потім до 2010 року, був головою Марківської райради. При Януковичі Гарбуз втратив керівні посади. З 2012 року працював головою фермерського господарства. У січні 2014 року  тодішній ще президент Віктор Янукович несподівано призначив Гарбуза головою Міловський райдержадміністрації Луганської області. Однак уже у квітні указом в.о. глави Президента Олександром Турчиновим Гарбуз був знятий з посади голови РДА, але став радником нового губернатора Луганщини  Ірини Верігіної, яка очолює луганський осередок «Батьківщини».

На парламентських виборах 2014 року Гарбуз переміг на окрузі №114, на якому балотувався як самовисуванець, набравши 25,56% голосів. Друге місце зайняв Тигран Кочарян з «Сильної України», який отримав 17,87% голосів. Третє місце — у переможця даного округу на парламентських виборах Валерія Мошенського, який набрав 15,78%. Оскільки даний округ в зв'язку з захопленням частини Луганської території терористами є неповним, Гарбузу вистачило 6580 голосів, щоб святкувати перемогу.

Дмитро Петрак. Джерело: depo.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code