Юля-воровка-3. Чи наступить влада на граблі Кучми?

Перегляди: 376

Тимошенко прекрасно знає: ніхто її садити не буде. А все інше зараз не має для неї жодного значення

Кожен, хто хоч трохи знайомий з біографією Тимошенко, розуміє, що справа Онищенко і теоретична (в усякому разі поки що) причетність лідерки Батьківщини до неї, навряд чи глобально налякають Тимошенко. За роки в політиці вона як мінімум тричі знаходила вихід з подібних ситуацій. Першого разу, коли їй шили, а потім начебто і довели причетність до відмивання грошей Лазаренком. Другий раз, коли Ющенко пробував її звинуватити в співпраці з Газпромом. І нарешті третій раз, коли Янукович її посадив, а потім вона тріумфально вийшла з тюрми і безславно програла президентські вибори.

Нинішня ситуація типологічно один в один схожа з усіма попередніми, бо перед нами розігрується спектакль «Юля-воровка» проти «Юлі-захисниці». Простіше кажучи, це спектакль, чи якщо бути точнішим гра футбольних фанатів двох груп: групи «Юля-слуга дрібного олігарха» проти групи «Юлі-захисниці знедолених від тарифів».

Саме лише розкручування справи Онищенка — це шлях в нікуди. Точніше — це шлях до часткового зменшення дещо роздутого некоректною (індивідуальне враження автора) соціологією, яка вивела Тимошенко в нібито лідери електоральних перегонів. Підкреслюю: часткового зменшення, яке не матиме глобальних наслідків для Тимошенко.

Більше того, треба розуміти: Тимошенко ніхто не посадить. У неї імунітет і її до тюрми ніхто не потягне. Тобто навколо неї буде створюватися інформаційне поле, де будуть розповідатися історії про вкрадені мільярди, можливо, її навіть викличуть на допит, але не більше. У відповідь, вона буде кричати про тарифи, про те, що олігархи від влади обкрадають країну і буде тримати свої 10-15% ядерного електорату.

А тепер трохи конструктивних питань, від яких залежить політичне майбутнє Тимошенко:

1. Чи вдасться владі «змусити» Ляшка активно вступити в боротьбу за електорат Тимошенко. Це один з ключових моментів як для самої Тимошенко так і для Ляшка. У них майже однотипний електорат і їх виборець зачасту перетікає один до одного.

2. Чи вдасться нав'язати суспільству думку (в цілому ніким не спростовану) про російський слід в політичних іграх Тимошенко. Простіше кажучи, чи стане вона другою після Партії регіонів п'ятою колоною?

3. Чи вдасться пояснити суспільству, що субсидія — це позитив і піклування держави? Звичайно, пояснити людям, що піднімати тарифи — це добре, на змогла навіть російська пропаганда. Але піклування через субсидії — це той мінімальний плюс, який може запропонувати електорату влада.

4. Чи продовжаться гучні справи і посадки? Справа Лазаренка-Тимошенко свого часу зійшла на пси лише по одній причині: у нас більше нікого не садили.

Насправді — все це прості питання, відповідь на які дозволить спрогнозувати, чи переживе Тимошенко третього президента в якості молодого перспективного політика, чи піде на політичну пенсію.

Джерело: ДС

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code