З 1 вересня банки повинні показувати окремо гроші клієнта і його кредитний ліміт

Перегляди: 113

Також клієнтів повинні заздалегідь інформувати про встановлення, зменшення чи збільшення кредитного ліміту.

5f3d0ee89733d

З 1 вересня 2020 року запрацюють вимоги Національного банку України до розкриття повної інформації про послуги в рекламі та на сайтах банків.

Про це повідомляють на сайті НБУ.

Зазначається, що банки будуть зобов'язані правильно показувати кошти на рахунку — окремо власні гроші та окремо суму кредитного ліміту. Також їхні працівники повинні заздалегідь повідомляти клієнта про встановлення, зменшення чи збільшення кредитного ліміту — у смс, месенджері чи іншим зручним способом, який обрав користувач послуги.

Ці та інші вимоги передбачені постановою правління НБУ від 14 травня 2020 року № 62 «Про затвердження змін до Положення про інформаційне забезпечення банками клієнтів щодо банківських та інших фінансових послуг».

У НБУ нагадали, що деякі банки надсилають клієнтам повідомлення про залишок на рахунку, який формується не лише з власних коштів, а й з кредитного ліміту. У результаті клієнти можуть скористатися кредитними коштами, навіть не усвідомлюючи цього. Після цього їм доведеться гасити не тільки суму кредитного ліміту, а й комісію та відсотки за користування.

«Банки в такому випадку зловживають правами клієнтів», — наголошують у Нацбанку.

Источник lb.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code