З наступного року учні початкових класів навчатимуться за новим стандартом

Перегляди: 420

Стандарт орієнтований в основному на отримання учнями компетенцій, а не тільки знань

30147a

З початку нового навчального року першокласники будуть навчатися за новими стандартами, які затвердив Кабінет міністрів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

«Саме в цьому документі закладено ключові елементи — вимоги до обов'язкових результатів навчання і компетенцій претендентів освіти — визначають зміст освіти в початковій школі. Саме тут закладено, що саме дитина повинна знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів», — відзначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Протягом двох років тривала робота над стандартами. Зокрема, був використаний досвід 7 країн — Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі.

Новини Білої Церкви: З наступного року учні початкових класів навчатимуться за новим стандартом

У стандарті були визначені загальні та обов‘язкові результати навчання за 9 галузями: мовно-літературною, математичною, природничою, технологічною, інформатичною, соціальною, охорони здоров’я, фізкультурною, громадянською та історичною, мистецькою.
Як пояснюється у документі, дитина має вміти, знати, розуміти після кожного з 2 циклів навчання в початковій школі. Тобто після 2-го та 4-го класу.

«Зараз ми нарікаємо на проблеми з академічною доброчесністю у вищій освіті. Однак, якщо ми не закладатимемо основи поваги до інтелектуальної власності в школі, вирішити це питання у вищій освіті не вдасться. Якщо ми пропагуємо в школі сприйняття списування як допомоги, а не крадіжки, ми не можемо очікувати інших результатів. Тому погляньте, в цьому стандарті закладено загальний результат навчання «Дотримується норм правової взаємодії». В обов‘язкових результатах навчання це розшивається у конкретніші вимоги.

Так, після 2-го класу дитина має «визначати авторство власних робіт. Виявляти повагу до авторства інших осіб». А після 4-го класу дитина має вміти дотримуватися елементарних правил використання власних і чужих творів», – повідомила Лілія Гриневич.

Також, будуть прийняті 4 базові навчальні плани в які закладено збільшення обсягу вивчення української мови в школах національних меншин.

Источник БЦ

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code