З початку року міжнародні резерви НБУ скоротилися на 1,4 млрд доларів

Перегляди: 110

За п’ять місяців 2019 року обсяги міжнародних резервів Національного банку України знизилися на 1,4 млрд доларів через високі виплати за зовнішніми зобов’язаннями. Про це йдеться в оприлюдненому НБУ Звіті про фінансову стабільність, передає УНН

789a18b6856c27ed929ae17ddaef7593dcd42e1e

«У травні уряд придбав у НБУ майже весь обсяг валюти, необхідний для погашення суверенних єврооблігацій на 1 млрд дол., випущених під гарантії США. Проте недавнє розміщення єврооблігацій на суму 1 млрд євро дасть змогу поповнити резерви», — йдеться у звіті.

Зазначається, що у найближчі п’ять кварталів Україна витрачатиме на валютні виплати у середньому по 2,6 млрд доларів щоквартально, а з середини 2019 року до кінця 2021-го уряд та НБУ повинні сплатити за боргами в іноземній валюті загалом понад 20 млрд дол.

«Якщо не буде нових зовнішніх запозичень в достатніх обсягах, міжнародні резерви знижуватимуться. Тож на найближчі роки погашення й обслуговування валютного державного боргу – джерело потенційних ризиків для фінансової стабільності», — йдеться у звіті.

Источник УНН

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code