За майбутнім губернатором Запоріжжя тягнеться «душок» Фірташа

Перегляди: 817

Костянтин Бриль з’явився у Запоріжжі й матеріалізувався у кріслі першого заступника губернатора зненацька — у вересні цього року

Від вчора господарем Запорізької облдержадміністрації став мало кому відомий на Запоріжжі Костянтин Бриль. Кермо своєму тепер вже колишньому першому заступникові передав Григорій Самардак, якого вчора було обрано головою облради.

Костянтин Бриль матеріалізувався у кріслі першого заступника запорізького губернатора зненацька — у вересні цього року. І майже одразу став поводитися досить впевнено, по-господарські. Так, співрозмовники порталу Depo.Запоріжжя в облдержадміністрації кажуть, що він міг самостійно розпочати нараду, на яку затримувався Самардак, чи вести її в присутності губернатора. Останній не заперечував.

У розпал виборчою кампанії, коли обласна влада ще робила вигляд, що на мерських виборах у Запоріжжі існує справжня конкуренція між кандидатами від Опоблоку і БПП, саме Бриль неочікувано для багатьох почав демонструвати занадто дружне ставлення до «ахметівських».

За перебігом трьох пленарних засідань обласної ради, де депутати намагалися обрати й нарешті обрали керівництво, Костянтин Бриль незмінно спостерігав з першого ряду сесійної зали у компанії ахметівського топ-менеджера Ростислава Шурми. За словами очевидців, він також наглядав за всіма погоджувальними радами щодо обрання голови місцевого парламенту, що відбувалися у Самардака.

Хтось з експертів вважає, що «особливості поведінки» нового господаря ЗОДА в якійсь мірі є наслідком його ментівсько-митницько-СБУшного минулого, проте деякі припускають, що Костянтин Бриль мітить в господарі краю – на місце губернатора.

Чи є для цього підстави? І хто стоїть за генералом Брилем?

Для відповіді на ці питання достатньо заглянути в його офіційну біографію. Якими би химерними не здалися зигзаги його кар’єри на перший погляд – міліція, митниця, СБУ, держслужба, на другий стає зрозумілим, що «по життю» Бриля завжди вела «тверда рука».

Першу він і не приховував – це була рука колишнього міністра МВД Юрія Кравченка, з яким родину Брилів пов’язували дружні стосунки. Саме за часів Кравченко на посаді міністра (1995—2001 роки) Костянтин Бриль і робив вдалу кар’єру в міліції (1993—2002).

Проте наприкінці 2002-го він йде з міліціонерів у митники та потрапляє в найближче оточення лобістів газового олігарха Дмитра Фірташа – Валерія Хорошковського та Анатолія Присяжнюка.

За часів Хорошковського на посаді голови митної служби Костянтин Бриль умостився в крісло директора Департаменту власної безпеки Державної митної служби України. Саме тоді відбувається гучний конфлікт між державним підприємством «Нафтогаз України» і «прокладкою» Фірташа RosUkrEnergo, під час якого Хорошковський підтримує газового олігарха, через що в нього виникає конфлікт з прем’єркою Юлією Тимошенко. Хорошковський йде з посади у листопаді 2008-го, тоді ж залишає митницю й Бриль.

Що робив генерал Бриль протягом буремного 2009-го, з’ясувати не вдалося, проте на початку 2010 року він з’являється вже у Службі безпеки України — невдовзі після того, як керівні посади там отримали сам Хорошковський та ще один лобіст інтересів Дмитра Фірташа, колишній голова правління «Чорноморнафтогаз» Анатолій Присяжнюк.

Черговий кар’єрний зліт генерала пов'язаний саме з Присяжнюком, якого в березні 2010 року було призначено на посаду голови Київської обласної державної адміністрації. Менш ніж за рік Костянтин Бриль стає його радником та заступником начальника управління з питань внутрішньої політики.

Йде з адміністрації він також разом з Присяжнюком. І несподівано знов повертається у Службу Безпеки України, яку тепер очолює Валентин Наливайченко, ім'я якого все частіше згадують поряд з Дмитром Фірташем.

Чи варто дивуватися, що у свій другій похід в СБУ генерал там не затримується, і за два місяці після відставки Наливайченка також залишає службу, щоб матеріалізуватися вже у Запорізькій області — у кріслі першого заступника губернатора. А ще за три місяці стає господарем ЗОДА, хоча і з приставкою «тимчасово виконуючий обов’язки», та можливим претендентом на повноцінну посаду губернатора. Адже в «олігарха в екзилі» є чимало інтересів на Запоріжжі.

Втім, питання, хто і навіщо лобіює це призначення зараз, поки що лишається відкритим.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code