Залізниця злила 60 мільйонів на ремонт вагонних коліс по ціні половини вантажного вагона

Перегляди: 161

Філія «Пасажирська компанія» Укрзалізниці в жовтні-листопаді замовила ТОВ «Торгово-виробнича компанія «Квік-2006» ремонт колісних пар пасажирських вагонів на загальну суму 60,1 млн грн

383468330 (5)

Про це пише «Залізниця без корупції» з посиланням на дані системи «Прозорро».

«ТВК «Квік-2006» стало переможцем 16 тендерів, її єдиним конкурентом було ПП «Ось Ж». Ця фірма під час торгів подавала пропозиції на кілька тисяч дорожче від переможця і не понижувало ціни. При цьому «Ось Ж» не надавало банківську гарантію на свою пропозицію і не завантажувало більшість необхідних документів.

Таким чином «ТВК «Квік-2006»  було фактично єдиним претендентом на отримання контракту.

Замовлена вартість послуг є завищеною – ремонт однієї колісної пари коштує 528 тис грн., що складає майже половину вартості нового вантажного вагону.За ці гроші «ТВК «Квік-2006» має провести заміну двох коліс, чотирьох буксових підшипників і провести ремонт редуктора із заміною конічних підшипників.

Вартість нового колеса суцільнокатаного діаметром 957 мм, які закуповувала «Укрзалізниця» у ТОВ «Інтерпайп» складає трохи більше 19 тис грн. Ціна буксового підшипника, які виготовляє в Україні тільки корпорація «УПЕК» за останніми тендерами складала 3,3 тис грн. за одиницю. Таким чином ціна нових колес і буксових підшипників потягне тільки на 51,5 тисячу грн. А отже понад 475 тис грн. Підрядник отримає за заміну цих деталей та ремонт редуктора колісної пари.

«Квік-2006» є фігурантом низки кримінальних справ. Зокрема фірма фігурує в кримінальній справі СБУ, згідно якої «Південна залізниця» заплатила підприємствам десятки мільйонів за роботи, які виконували самі залізничники.

Окрім цього «ТВК «Квік-2006» має в своїй біографії кримінальні справи щодо ухиляння від сплати податків на три млн грн. і можливого привласнення державних коштів Запорізької АЕС через фіктивні фірми шляхом завищення цін на портланд цемент.

Попри кримінальні справи, залізниця в останні роки збільшили суму замовлень «Квік-2006». Так, в 2015 рік фірма мала 5,5 млн. грн. держконтрактів. В 2016-му вже 23,5 млн. грн., в 2017-му – 36,2 млн., а за цей рік фірма може виграти тендери на понад 100 мільйонів.

«ТВК «КВІК-2006» записане на Миколу Хіньова та Анатолія Павленко із Запоріжжя. Обоє вони також є власниками ще декількох фірм. «КВІК-2006» зареєстроване в місті Запоріжжя по вулиці Базовій, 9А. За цією адресою знаходиться складське приміщення, в якому, ймовірно, може розташовуватись невелике виробництво. За цією ж адресою прописно ще три інших підприємства.

Окрім цього, згідно довідок, які надав «ТВК «Квік-2006» в попередніх тендерах на фірмі працює тільки чотири робітники: слюсар-складальник і 3 токарі.

В тендерних пропозиціях «Квік-2006» зазначило, що планує використати в якості субпідрядника ТОВ «Жмеринське підприємство «Експрес». Але згідно іншого тендеру на ремонт колісних пар дизель-поїздів ця фірма нібито передала свої виробничі потужності в оренду ТОВ «МОК», яке отримало контракт на 8,4 млн грн.

«Ось Ж» записана на херсонців Руслана Скляренка та Юрія Нікіфорова.

Источник Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code