Запорізький губернатор-"газовик" притягнув собі заступника з обойми Льовочкина

Перегляди: 687

Новим заступником голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля призначено уродженця Луганської області Ігоря Радченка, офіцера батальйону “Айдар“ з позивним “Рубіж”

Новопризначеному заступнику 48 років, за фахом він юрист, займався адвокатською і правозахисною діяльністю у місті Рубіжне на Луганщині.

У червні 2014 року, коли Рубіжне знаходилося під контролем бойовиків, Радченко, на той час вже добровольця ЗСУ було викрадено з власної оселі бойовиками Павла Дрьомова. Кілька днів його утримували у приміщені Сєвєродонецького інституту “Хімтехнологія“, проте, за розпорядженням, як припускали луганські ЗМІ, саме Павла Дрьомова, відпустили.

Після звільнення “трикутника“ Сєвєродонецьк-Лисичанськ-Рубежне українськими військовими у липні 2014-го, Ігор Радченко служить у батальйоні “Айдар”, де очолює один з підрозділів.

У батальйоні у Радченко виникає конфлікт з одіозним командиром “Айдару” Ігорем Мельничуком.

За даними слідства у справі Мельничука та словами самого Ігоря Радченко, у лютому 2015 року «мельнічуковці» напали на Ігоря Радченко і трьох інших «айдарівців» біля Сєвєродонецького управління міліції, доставили їх до Щастя, де протиправно утримували. Радченко вдалося втекти тільки на одинадцятий день полону.

Новим заступником голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля призначено уродженця Луганської області Ігоря Радченка, офіцера батальйону “Айдар“ з позивним “Рубіж” - фото 1

Утім сам Ігор Мельничук у свідченнях з парламентської трибуни заявив, що Ігор Радченко, у викраденні якого його підозрюють, готував зрив проукраїнського мітингу в Луганській області. На підтвердження своїх слів він продемонстрував залу відеозапис з мобільного телефону, на якій Радченко каже про зрив мітингу.

Не менш одіозний колишній керівник Луганської міліції Анатолій Науменко при цьому вважає, що “Радченко та Мельничук — це одного поля ягоди“.

Новим заступником голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля призначено уродженця Луганської області Ігоря Радченка, офіцера батальйону “Айдар“ з позивним “Рубіж” - фото 2

“Ігор первинно працював з Мельничуком, потім вони посварилися, потім — і зовсім один одного захоплювати сталі. Нехай вони самі розбираються, хто з них краще“, — розповідав Науменко в інтерв’ю Лівому берегу.

Також колишній головмент Луганщини звинуватив Радченко в захопленні Сєверодонецького міськвідділу міліції, у той час коли місто вже було під контролем України.

“Севродонецкий — Радченко. Так-так, Радченко зі своїми людьми захоплював. Всі ці справи розслідує військова прокуратура. Я думаю, вони поставлять у цьому крапку“, — згадував Науменко в інтерв’ю.

Цікава також оцінка, яку тоді дав Науменко теперішньому заступнику запорізького губернатора.

“Ігор Радченко — хитрий і розумний. І запам'ятайте: він набагато розумніший за Мельничука. У нього все в порядку зі “звивинами“. Він завжди був адвокатом специфічної когорти людей“, — резюмував Науменко.

Проте, потрібно розуміти, що ці оцінки, насамперед, продиктовано претензіями, які висловлював Ігор Радченко до одіозного керівника луганської міліції.

Ще одна резонансна справа за участю Ігоря Радченко – захоплення Лисичанської телерадіокомпанії “Акцент“ в жовтні 2014 року в період парламентської виборчої кампанії.

Тоді озброєні “айдаровці“ на чолі з Ігорем Радченко увірвалися в приміщення телекомпанії і заблокували її роботу.

“Приїхали озброєні люди в бусику з написом “Батальйон “Айдар“. У цей час в приміщенні знаходилися волонтери представника командування АТО в Лисичанську Віталія Шведова, озброєні бійці виставили їх і попередили, що якщо повернуться — простріл ноги“ – описували подію очевидці.

“Айдарівці“ посилалися на звернення до них окружної виборчої комісії, яка повідомляла, що не може надати ефірного часу кандидатам через те, що приміщення телекомпанії захоплено невідомими, а також звинувачували “Акцент“ у співпраці з бойовиками.

У період, коли Лисичанськ знаходився під контролем бандформувань, “Акцент“, дійсно, радо надавав ефірний час бойовикам, зокрема ватажку батальйону “Привід“ Олексію Мозговому, та випускав відверто сепарські новини. Проте на момент захоплення “айдарівцями“ на “Акценті“ працювали переважно волонтери медіа групи штабу АТО, на частотах компанії виходили програми Громадського ТБ, новини Еспресо ТБ, а також місцеві новини – геть не сепарські, проте такі, що не подобалися багатьом учасникам виборчих перегонів, зокрема колишньому нардепу-регіоналу, екс-меру Лисичанська Сергію Дунаєву, який до подій контролював “Акцент“. Саме його замовлення, на думку волонтера медиагрупи штабу АТО в Лисичанську Олександра Кобзаря, й виконували “айдарівці“ на чолі з Радченко, коли захоплювали телекомпанію. Разом з Радченко керував захопленням помічник депутата Дунаєва Євген Байрамов.

Новим заступником голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля призначено уродженця Луганської області Ігоря Радченка, офіцера батальйону “Айдар“ з позивним “Рубіж” - фото 3

Зазначимо, що Сергій Дунаєв до сьогодні залишається в бойківсько-фірташевській обоймі. І трикутник Сєвєродонецьк-Лисичанськ-Рубежне залишається їхньою вотчиною. На диво, саме з Фірташем пов’язують і сьогоднішнього очільника Запорізької ЗОДА Костянтина Бриля.

Щодо нового заступника Бриля – Ігоря Радченко, у жовтні 2014 року він також був учасником виборчих перегонів на Луганщині. Балотувався в окрузі № 113 з центром у місті Сватове як самовисуванець, але програв вибори. Невдалим була й попередня спроба Радченко пройти до парламенту. У 2012 році він балотувався в народні депутати від «Батьківщини» по 112-му мажоритарному округу, але також програв вибори.

Новим заступником голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля призначено уродженця Луганської області Ігоря Радченка, офіцера батальйону “Айдар“ з позивним “Рубіж” - фото 4

Утім у нового заступника Костянтина Бриля є досвід роботи у виконавчій владі – Радченко входив до складу виконкому Рубежанської міськради.

З лав Збройних сил України Ігор Радченко звільнився нещодавно — 12 грудня 2015 року за сімейними обставинами.

На новому місці роботи «Рубіж» – Ігор Радченко опікуватиметься силовими напрямками, в тому числі і питаннями оборони області, а також боротьби з криміногенною ситуацією в регіоні.

Джерело: Depo

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code