Завжди при владі — як колишні роблять вибори нинішнім

Перегляди: 963

Ні для кого не секрет, що зміни в нашій країні відбуваються занадто повільно

Одна з небагатьох проведених реформ стосується виборчого законодавства. Тепер систему виборів не можна назвати змішаною, мажоритарною чи пропорційною. Вийшов своєрідний гібрид, що має як свої недоліки, так і переваги. Тому розберемось, чи вплинула зміна виборчого закону на підготовку до проведення перегонів на локальному рівні?

Для оцінки візьмемо столичний регіон – Київщину. Тут, як завжди, розгортаються баталії, бо за старим звичаєм переможцю дістається все. Біла Церква не раз ставала полем для двобоїв між різними фінансово-промисловими групами та впливовими політиками. Саме тут в 2012 році на парламентських перегонах «переміг» тодішній бой-френд Юлії Льовочкіної Віталій Чудновський, обійшовши свободівця Олександра Марченка. За два роки останній реваншувався, взявши округ з солідним відривом.

Олександр Марченко в стінах Верховної Ради

На місцевих виборах ситуація складалася не менш драматично. Як зазначалось, в місті існують кілька груп впливу, що постійно перебувають в складі міськради або ж делегують туди своїх представників. Тут зовсім не важлива партійність — все вирішує поточна політична кон’юктура та наявність фінансових ресурсів для проведення кампанії.

Почнемо з груп впливу, що формують списки політичних партій. Перша – група екс-міністра транспорту в уряді Азарова Костянтина Єфименка. Свого часу саме він керував місцевим осередком «Батьківщини», паралельно перебуваючи на керівних посадах в «Укртрансгазі». Після поразки Юлії Тимошенко на виборах 2010 року перейшов до Мінтрансу, де і пропрацював до середини квітня 2014 року.

Костянтин Єфименко про розвиток Білої Церкви. Відео з Youtube

Сьогодні Єфименко позиціонує себе як меценат та бізнесмен. Серед бізнес-активів – завод «Трібо», «Урал-АТІ» (Росія), а також фармацевтичний завод «Біофарма» з новим комплексом, нещодавно збудованим в Білій Церкві. Останній актив Єфименко ділить з екс-нардепом Василем Хмельницьким та закордонними інвесторами. Кілька років тому «Біофарма» отримала фінансове вливання від Horizon Capital, тоді очолюваного нинішнім міністром фінансів Наталею Яресько. На запуск заводу в Білій Церкві витрачено близько $40 млн.

Єфименко почав готуватися ледь не найпершим, за кілька місяців до виборів було запущено ініціативу «Біла Церква. Завтра». Вже цього року він провів міжнародну конференцію, де йшлося про колосальні інвестиції. В більшості випадків тези про $250 млн. вливань викликали якщо не подив, то скепсис. Проте зважаючи на швидкий запуск заводу «Біофарма», можна очікувати різних конфігурацій інвестування в місто.

Попередньо все вказувало на бажання бізнесмена, якщо не стати міським головою, то, як мінімум, й надалі формувати «порядок денний» в Білій Церкві. Згодом цей факт підтвердився, Єфименко оголосив про висування на посаду міського голови.

Як зазначають джерела, Єфименко впливає на місцеву команду президентської партії «Солідарність». Лідер осередку — заступник міського голови Геннадій Джегур. Останнього вважають близьким до бізнесмена. Склад команди не є публічним, хоча на білбордах вже можна спостерігати щасливі обличчя потенційних кандидатів в округах. Окрім них до складу «Солідарності» увіллються кілька представників місцевого осередку партії «УДАР». Як наслідок, вони мають всі ресурси для отримання «мажоритарного пакету акцій» в міськраді.

Другою потужною силою на місцевих виборах стане команда «Самопомічі». Це один з тих випадків, коли політичну силу з самого початку роздирали міжусобні війни. Спочатку осередок був зареєстрований на місцевого чиновника зі стажем Олега Турія, потім з’явилися ще дві команди – з оточення екс-нардепа «фронтовика» Володимира Полочанінова та з представників сім’ї Диких.

Об’єднання «Самопомічі». Відео з Youtube

Сім’я Диких контролює підприємство-монополіста по вивозу сміття та займаються торгівлею будівельними матеріалами. Існувала й четверта група, проте їхні потуги дуже швидко зійшли нанівець. Кандидатом на посаду міського голову від «Самопомічі» будеГеннадій Дикий, фактичним «контролером» осередку – Володимир Полочанінов.

 Володимир Полочанінов. Фото epravda.com.ua

Як зазначають джерела, в білоцерківській «Самопомічі» й зараз існують  непорозуміння.Партнер екс-віце-прем’єра Юрія Бойка Полочанінов зумів завести в команду кілька близьких до себе людей – директора місцевого концесіонера водоканалу ТОВ «Білоцерківвода» Ольгу Бабій, заступника директора згаданого підприємства Олену Колтик, а також свого помічника Дмитра Поліщука. Вони нібито протидіють засновнику осередку Турію та намагаються позбавити його впливу.

Полочанінов також делегує до складу місцевої «Батьківщини» своїх уповноважених представників. Один з них — діючий депутат та голова профільної комісії по концесії Сергій Макушин. Хоча в цілому осередок контролюється депутатом Сергієм Беркутом та головою обласного осередку «Батьківщини» Костянтином Бондарєвим, що є товаришем Полочанінова.

Екс-голова земельної комісії та фактичний лідер бютівців Сергій Беркут два роки підряд декларує нулі в доходах, при цьому у спільній сімейній власності значаться дві квартири — 89 та 88,6 кв.м., позашляховик Land Cruiser Prado, два приватних будинки – 70,8 та 263 кв. м.

 

 Сергій Беркут

Окрім того, серед бютівців відзначимо начальника управління освіти Юрія Петрика. Минулого року Юлія Тимошенко наливала чай на публічному заході, що навіть стало своєрідним мемом серед місцевих активістів. Петрик балотувався по мажоритарному округу до парламенту, проте прийшов до фінішу третім.

Наступна команда – новостворена «Сила людей». Її очолив місцевий бізнесмен Богдан Яременко, до якого приєдналися нові обличчя – активісти, молоді бізнесмени, волонтери. Їхні борди розвішані по всьому місту. І це не дивно, бо Яременко займається рекламним бізнесом. Скоріш за все, вони подолають виборчий бар’єр.

Богдан Яременко

Згадаємо і місцевий осередок «Свободи», очолюваної народним депутатом Олександром Марченком. Останній до обрання парламентарем контролював підприємства «Білоцерківський кар’єр» та «Каменяр». Сьогодні ними керує його дружина — Олена Марченко. Подолання свободівцями законодавчо встановленої межі для проходу в міськраду під великим питанням.

Цілком можливо, що на місця в міськраді можуть розраховувати члени місцевих осередків Радикальної партії Олега Ляшка та Опозиційний блок. При цьому, у радикалів шанси вищі, ніж у правонаступників Партії Регіонів. Проте вирахувати хто і як саме пройде – занадто складне завдання. По списку Опоблоку підуть на вибори одіозні фігури на кшталт Костянтин Бугайчука, який щороку висловлює бажання приватизувати об’єкти комунального майна.

Костянтин Бугайчук. Фото grif.kiev.ua

Щодо кандидатів на посаду міського голови. Реальних претендентів четверо – нардеп-свободівець Олександр Марченко та бізнесмени Костянтин Єфименко, Геннадій Дикий і Богдан Яременко. Інші кандидати на пост мера менш рейтингові, тому розраховувати на їхню перемогу можна лише в крайньому випадку. Тим більше, коли вибори проходять в два тури.

Наскільки відомо, нинішній мер Василь Савчук відмовився балотуватися і піде разом з новою командою до міськради звичайним депутатом.

Перейдемо до складу сформованої територіальної виборчої комісії. В цьому випадку нічого не змінилося з часів правління Януковича. Як і на попередніх виборах, до складу увійшли представники «біло-голубих», пенсіонери, співробітники місцевих органів влади та навіть одна «видатна» комуністка. При цьому від «Батьківщини» та «Народного фронту» представниками виступають люди, що на попередніх виборах працювали з Партією Регіонів.

Скан-копія списку ТВК

 

З переліку прізвищ видно, екс-регіонали та сателіти зовсім не втратили свій вплив. Навіть більше, вони змінили «партійні кольори», тому ідентифікувати їх набагато складніше. Кілька днів тому стався невеликий скандал — новостворений склад ТВК вирішив провести засідання за закритими дверима.

Як показує практика, коаліційні «ширки» існують не тільки на Печерських пагорбах, але й на локальному рівні. Ляльководи продовжують грати в звичну для них гру. І жодна революція не може зруйнувати старі принципи діяльності місцевих осередків великих політичних партій.

Джерело: INSIDER

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code