«Журилівський» сигаретник, підозрюваний підробці акцизних марок, відбувся штрафом за списаний тютюн в сигарилах

Перегляди: 235

Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області звільнив від кримінальної відповідальності обвинуваченого в ухилянні від сплати податків директора ТОВ «Юнайтед Табако» В’ячеслава Вершуту після сплати фірмою 3,09 млн грн. боргу з акцизу та штраф

unnamed (26)

Про це повідомив проект «Тисни», за зверненням юристів якого правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

В червні 2018 року програма «Схема» встановила, що тютюнова фабрика в Жовтих Водах (Дніпропетровська обл.), яка належить ТОВ «Юнайтед Табако», випускає частину сигарет з підробними акцизними марками. Мова йшла про фальшиві акцизи на пачках сигарет «Pull».

З судового реєстру відомо, що через декілька днів після сюжету «Схем» Слідчим управління фінансових розслідувань ДФС було відкрито кримінальне провадження №32018040000000059 за фактом ухиляння від сплати податків посадовцями «Юнайтед Табако».

З ухвали Жовтоводського міського суду відомо висновки слідства, що в червні 2018 року – січні 2019 року директор «Юнайтед Табако» організував схему з заниженням сплати акцизного податку при виробництві сигарил з фільтром «Pull De Luxe Indiana». Так, при  виготовленні сигарил підприємство показувало технологічні втрати тютюну, хоча затверджені раніше самим Вершутою технологічні умови виробництва не передбачали таких втрат. Тим самим, до бюджету не було сплачено акцизний податок на суму 2,47 млн грн. При цьому, при складанні податкових декларацій нібито головний бухгалтер не була обізнаною про дії директора з ухилянням від сплати податків.

Перевірка податкової в 2019 році ТОВ «Юнайтед Табако» встановила, що на зазначену суму боргу в 2,47 млн грн. необхідно сплати 618 тис грн. штрафу.

Крім того, суму нанесених державі збитків в червні 2019 року було підтверджено висновком судово-економічної експертизи Дніпропетровського НДЕКЦ Міністерства внутрішніх справ України. Після цього Вершуті вручили підозру за ч.1 ст. 212, яка передбачала покарання до 34 тис грн. або позбавленням права займати посади.

За декілька днів до вручення підозри фірма сплатила нарахований їй борг та штраф на загальну суму 3,09 млн грн.

В суді прокурор підтримав клопотання про звільнення В’ячеслава Вершути від відповідальності у зв`язку зі сплатою податків та відшкодуванням шкоди. А адвокат підозрюваного заявив, що розбіжності з виключенням до втрат тютюну відбулися через неврегульованість законодавством норми  щодо об’єму, який втрачається під час виробництва, а тому наполягав на частковому визнанні вини. Як аргумент на користь Вершути було вказано, що фірма відшкодувала збитки до оголошення йому підозри.

Суддя Інна Павловська задовольнила клопотання прокурора і звільнила Вершуту від кримінальної відповідальності та закрила кримінальну справу.

«Юнайтед табако» засноване в 2016 році. Нині власником фірми є «Сентротрейд лімітед» (Маршалові острови), бенефіціаром якої вказана мешканка Жовтих Вод Олена Бойко. Вона була бізнес-партнеркою екс-директора «СхідГЗК» Сергія Дробота, а за часів керування «СхідГЗК» Русланом Журилом постачала на підприємство сталь. Брат Журила – Микола Журило, був вказаний заступником директора «Юнайтед Табако».

Источник nashigroshi

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code