ЗМІ: у ЄС не хочуть реагувати на «панамські документи»?

Перегляди: 474

Іноземна преса пише про безпеку кордонів Великої Британії, пропозиції європейських чиновників щодо боротьби з ухиленням від сплати податків та новий метод боротьби із зайвою вагою

ЄС та «панамські документи»

Країни-члени ЄС розійшлися у поглядах на методи боротьби з ухиленням від сплати податків, повідомляє Financial Times.

Розбіжності виникли через відповідь влади на реакцію суспільства щодо історії з «панамськими документами», зазначає видання.

Остання зустріч міністрів фінансів країн-членів ЄС у Нідерландах продемонструвала відсутність спільної позиції щодо того, як змусити великі компанії оприлюднювати інформацію про податки, які вони сплачують, та прибутки, зароблені у різних країнах.

Видання цитує міністра фінансів Німеччини Вольфганга Шойбле, за словами якого, «між прозорістю та ефективністю іноді може виникати протиріччя». Він додав, що деякі регіональні німецькі уряди категорично проти оприлюднення такої фінансової інформації.

Позицію Німеччини підтримують Австрія та Мальта, натомість Франція, Велика Британія та Європейський парламент наполягають на просуванні ініціативи щодо фінансової прозорості, зазначає газета.

«Розкол свідчить про те, що досягши швидкої угоди цього року щодо ряду заходів із боротьби з несплатою податків, зараз Брюссель постав перед політичною нестабільністю», — пише видання.

Попри заяви європейських чиновників про прогрес (зокрема про підтримку ідеї створення так званого «чорного списку» європейських податкових гаваней), попереду ще години непростих переговорів, зокрема, щодо методології визначення країн, які варто внести до цього переліку, підсумовує Financial Times.

Безпека кордонів

Британські кордони

Безпека британських кордонів – понад усе, незалежно від позиції країни щодо міграції, пише Daily Telegraph.

Нещодавно міністр внутрішніх справ Великої Британії Тереза Мей зазнала різкої критики з боку прихильників виходу країни зі складу ЄС через пропозицію розмежувати поняття міграційного та митного контролю, зазначає видання. Проте, невже вона помилялася?

На відміну від країн Шенгенської зони, Велика Британія зберегла за собою право перевірок на кордонах та відмови у в'їзді до країни, нагадує газета. Це право діятиме і після референдуму 23 червня, незалежно від його результатів.

Питання полягає лише в ефективності таких перевірок, зазначає видання. Адже вони багато в чому залежать від інформації, яку служби митного контролю отримують від інших країн-членів ЄС.

Тобто, Тереза Мей мала на увазі, що зупинити на кордоні людей, які становлять потенційну загрозу безпеці країни, можливо лише за умови отримання інформації про таких людей.

«Міністри мають переконатися в тому, що контроль на британських кордонах здатний ідентифікувати терористів, злочинців та інших осіб, які можуть завдати нам шкоди. А стверджувати, що це буде легше зробити, якщо ми залишимося у складі ЄС, все одно, що йти проти правди», — підсумовує видання.

Шоколад та тістечка для схуднення

Шоколад

Вживання шоколаду та тістечок раз на тиждень може допомогти скинути зайву вагу. Таких висновків дійшли португальські та голландські науковці, повідомляє Daily Mail.

Дослідження виявило, що тим людям на дієті, які іноді дозволяють собі солодощі, легше встояти перед спокусою протягом решти часу.

«Такий день не лише посилить ваш самоконтроль, а й може зробити перебування на дієті більш привабливим», — пише видання.

Експеримент за участю двох груп жінок та чоловіків передбачав, що одна з груп перебувала на традиційній дієті, а інша обмежувала себе лише шість днів на тиждень.

Результати показали, що представникам другої групи легше було відмовитися від запропонованих солодощів. Окрім цього, вони відчували себе щасливішими та більш вмотивованими, і водночас втратили стільки ж кілограмів, скільки і представники першої групи, пише газета.

За словами науковців, традиційні дієти іноді можуть бути надто жорсткими та виснажливими, через що їх важко дотримуватися.

У результаті, до відсутності результату додається ще й відчуття провини та невдачі. Натомість шестиденна дієта не виглядає настільки складною.

Окрім цього, її принцип можна застосовувати і в інших сферах, як от, наприклад, економія грошей, радить видання.

Підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code