ЗОНА ВІЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ: УКРАЇНА VS КАНАДА. ЩО КОРИСНОГО ДЛЯ НАС?

Перегляди: 446

1 серпня 2017, набула чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Обговорення поглиблення двостороннього торговельно-економічного співробітництва розпочалось ще у 2009 та завершилося підписанням відповідної Угоди 11 липня 2016 після шести раундів переговорів. Що дасть лібералізація торгівлі для України? Далі аналізуємо

canada-ukraine-1

Сторони, відповідно до Статті XXIV ГАТТ 1994, створюють зону вільної торгівлі. 98% ринку Канади стають доступнішими для укр. експортерів. Буде скасовано частину ввізних мит на с/г товари, окрім 108 тарифних ліній, доступ до яких відкриється в рамках квот. Україна відкриває ринок для близько 80% канадських товарів. Для низки товарів буде встановлено перехідний період з поступовим зниженням тарифів

canada-ukraine-2

Динаміка зовнішньої торгівлі між Україною та Канадою

В 2016 2-сторонні торговельні відносини між Україною та Канадою відбувались майже в одні ворота: експорт до Канади склав трохи менше $29 млн. Натомість імпорт з Канади – $217 млн. Як бачимо, зовнішньторговельне сальдо від’ємне і становить $188 млн. У 2015 мали 30 млн експорту проти 206 млн імпорту. Щоправда, у 2012 та 2010 розрив був меншим.

canada-ukraine-3

Товарна структура українського імпорту з Канади

2016 Україна імпортувала «рибу та ракоподібні» – на $33 млн, «палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки» – $95 млн, «фармацевтична продукція» – $33 млн, «реактори ядерні, котли, машини» – $18 млн, «засоби наземного транспорту, крім залізничного» – $7 млн. Левова частка – енергоресурси. Канада експортує до України багато готової продукції.

canada-ukraine-4

Перспективи

Взаємна торгівля має імпортний вектор. Перспетиви експорту неоднозначні: ми зможемо продавати більше продукції АПК та сировини, але чи збільшимо поставки готової продукції з вищою часткою доданої вартості? Досі Україна її експортувала дуже мало. Канадська продукція ж конкуренцію вітчизняній може скласти досить серйозну. Наразі створення ЗВТ виглядає більше політичним досягненням.

canada-ukraine-5

Залучення інвестицій

Андрій НОВАК: «ЗВТ між Україною та Канадою надасть, скоріше, не торговий, а інвестиційний ефект. Враховуючи, що Канада буде підписувати зону вільної торгівлі з Євросоюзом, для України відкриються нові інвестиційні можливості. Насамперед це канадські інвестиції в Україну для роботи канадських компаній на європейському ринку, який є найбільш об’ємним і платоспроможним у світі».

canada-ukraine-6

Олександр ОХРІМЕНКО, президент українського аналітичного центру: «Канадська економіка більше орієнтована на ринок США та інші країни вона практично не бачить. Тому очікувати потоку інвестицій в Українську економіку з Канади не варто. Угода про ЗВТ не дає нових преференцій для канадських бізнесменів в Україні, тому після набуття чинності значного притоку інвестицій в українську економіку не буде»

canada-ukraine-7

Що ми продали Канаді?

2016 експортери продали в Канаду: «молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед» – $1 млн, « жири та олії» – $1 млн, «дубильні екстракти» (сировина для фармацевтичної галузі) – $3,8 млн, «деревина і вироби з деревини» – $1,4 млн, «чорні метали» – $1,9 млн; продукція машинобудування групи «залізничні локомотиви» (запчастини) – $8,9 млн.

Источник Экономист

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code