Звільнення через відсутність щеплення і ще 4 “сюрпризи” нового Трудового кодексу

Перегляди: 410

Новий Трудовий кодекс вже прийнятий у першому читанні і може бути введений в дію восени. Зміни торкнулися причин для звільнення, звільнення за власним бажанням, відпусток і скорочення штату

7_main-e1503403420938

Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Тепер, згідно із запропонованим на даний момент варіантом закону, звільнити з роботи зможуть через:

– незадовільний стан здоров’я;

– незадовільною кваліфікацією, що підтверджується атестацією;

– відмови від щеплення або проходження медичного огляду;

– втрату працездатності;

– обман. У документі йдеться, що у випадку отримання людиною роботи, яку вона не зможе виконувати її звільнять. Наприклад, при прийомі на роботу кандидат на посаду вказав невірні дані або прибрехав у резюме.

До того ж, якщо чоловіка призивають в армію (до 43 років), на наступний день після подачі заяви його зобов’язані звільнити.

Скорочення штату

У разі скорочення штату роботодавець повинен попередити свого співробітника мінімум за 2 місяці письмово. Крім того, працівник після попередження про скорочення у робочий час має право шукати нову посаду і ходити на співбесіди, при цьому відображатися це на його заробітній платі не буде.

Звільнення за власним бажанням

Тепер повідомити про своє звільнення працівник повинен всього за 3 дні, а не як раніше — за 2 тижні. Зробити це можна буде по електронній пошті, а не особистою присутністю.

Відпустка

Тепер відпустка становитиме 28 днів замість 24. Умову, при якій роботодавець повинен був заплатити працівникові за невикористану відпустку при звільненні, порушено не було.

Раніше повідомлялося, що відповідно до Трудового кодексу у всіх офісах будуть встановлені відеокамери, а при прийомі на роботу буде полягати обов’язковий трудовий договір.

Источник Факты

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code