Обличчя міста. Євгенія Матейчук

Перегляди: 2 846

Миколаєву є чим пишатися і є до чого йти.

Євгенія Матейчук — молода, енергійна людина з активною громадянською позицією.І свою енергію вона намагається спрямувати на розвиток нашого міста. Тому 2009 року вона ввійшла до складу політичної партії «ДемАльянс», а з 2011 — очолює її.

Ми поговорили з Євгенією про те, що зараз хвилюють багатьох: наскільки події Євромайдану вплинули на життя Миколаєва, як минув цей рік. Обговорили основні проблеми життя обласного центру, перспективу та шляхи їх вирішення. Говорили також про роль громадськості в облаштуванні життя міста.

«В Миколаєва є величезний потенціал. І взагалі ми в прекрасному місті знаходимося, — переконана Є. Матейчук. — Треба трохи часу, щоб ми більше розкрилися, зрозуміли, яка місія цього міста».

Ви були активним учасником минулорічних подій й провідниками Майдану в Миколаєві минулого року. Розкажіть про вашу участь у цих подіях і яку роль вони зіграли в подальшому житті Миколаєва.

21 листопада Азаров сказав, що жодних підписаних угод не буде. І ми зрозуміли, що Україна розвертається на 180 градусів. У вирі тих подій, що люди в Києві повиходили на Майдан, ми теж 22 числа ввечері закликали людей вийти. Тоді нас було трохи більше сотні, і в той же вечір ми вирішили, що варто залишатися на ніч, ми могли свій протест висловлювати таким чином. Ми залишилися, в той же вечір намагалися встановити палатки, але близько 80 міліціянтів намагалися в нас ці палатки забрати. Зараз по цьому, нібито, відкрите кримінальне провадження. Вони у нас забрали тоді, здається дві палатки, потім узагалі заборонили ту акцію... Влада намагалася щось показати, а що саме — так і не зрозуміло. Але люди не йшли з площі. 1 грудня, коли розігнали людей на Майдані в Києві, ми приїхали в Київ о 4 ранку, через 20 хвилин після того, як розігнали Майдан. Там було повно «Беркуту», міліції, яка ходила колонами, намагалася знайти майданівців. На ранок, коли на Михайлівській площі зібралося кілька десятків тисяч людей, це був для України перший день, коли всі зрозуміли, що це вже надовго.

Тодішні події в Миколаєві в подальшому зіграли більше позитивну чи негативну роль для міста? Як поставилися до цього мешканці?

Підтримка була немасова. Були люди, які боялися виходити, але вони підтримували своїми ресурсами. В Миколаєві, порівняно з рештою регіонів, де були вбивства, були й залякування, постраждалих, на щастя, немає. Були постійні збори на Соборній площі. Ми періодично проводили різні акції в місті, щоб привернути увагу миколаївців. Була ситуація, коли в маршрутці Антон Мироненко показував паспорт жінці, яка говорила, що нібито він заїжджий, лише через те, що він був зі стрічкою синьо-жовтою. Була інформаційна війна, при чому проти нас фактично йшла тодішня влада: голова ОДА Ніколєнко й голова облради Дятлов.

Як відбувається ваша взаємодія з новою владою?

Зараз можна йти, звертатися, спілкуватися, але повної ротації не відбулося. Всі бачать, що відбувається, як проходять ті чи інші процеси: люди ходять у державні структури, зіштовхуються з бюрократією, корупцією... Тобто фактично зміни не відбулися. Це є наслідком того, що в країні не відбулося реформ як таких, немає політичної волі на те, щоб реформи відбулися.

Яких першочергових реформ зараз потребує наша держава?

Реформування країни має початися з антикорупційних дій. Викорінити корупцію повністю можливо в майбутньому. Сьогодні ми маємо звести її до мінімуму. Людина має працювати, отримувати послуги, вона перед державою виконує свої обов'язки, а держава — свої. Не відбулося реформування судової системи. Довіра до правоохоронних органів, судової системи — це корінь того, коли громадянин почуває себе в безпеці. Коли він розуміє, що знаходиться під захистом держави, він може працювати. Це б дало виток для того, щоб економічна складова держави розвивалася.

Які основні недоліки ви бачите у роботі міської влади?

Недолік один головний — її треба змінити. Вже в жовтні ми будемо балотуватися, і закликаємо людей, які хочуть і можуть іти в місцеву владу. Потрібен свіжий погляд на все, що відбувається. Мають змінитися ті люди, які управляють містом. Мають прийти ті, які розуміють, що потрібно робити, швидко зрозуміють, в чому корінь проблеми, зможуть знайти експертів, ресурси, акумулювати це все, щоб миколаївці могли достойно жити в своєму місті.

У роботі влади багато чого залежить від того, як до неї ставляться самі городяни, наскільки активно вони її контролюють, наскільки вони намагаються брати участь у роботі місцевої влади. Мова йде не про окремих городян з активною позицією, а про громадські організації. Як ви оцінюєте їхню роботу і чи ви з ними співпрацюєте?

Організації, з якими на сьогодні ми співпрацюємо, — «Центр антикорупційних розслідувань», «Відкрите місто» й ряд активних людей. Щодо окремих громадян, то те, що в нас на сьогодні існує ОСББ — це вже величезна активність. Сьогодні ще й волонтерство дуже активно працює, наприклад, «Допомога 79». Кожен робить посильний вклад в наше місто.

Які першочергові задачі ви перед собою ставите?

Підготувати пакет простих і зрозумілих реформ для міста у транспортній сфері, архітектурі й так далі. У жовтні новий депутатський склад прийматиме новий бюджет. І мають прийти люди зі зрозумілим баченням бюджету Миколаєва на 2016 рік. Тобто практичні дії, коли ти приходиш і розумієш, що є першочерговим для жителів міста. Над цим ми зараз працюємо, скоро ми цю роботу завершимо і зможемо подати на розсуд жителів міста.

Мілевська Наталя

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code