Права і обов’язки платників із зони АТО

Перегляди: 2 277

Суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в контролюючих органах, розташованих у зоні АТО, можуть сплачувати податки і збори за місцем перебування на податковому обліку в органі ДФС на бюджетні рахунки, відкриті в органах Казначейства в розрізі територіально-адміністративних одиниць України.

Поки єдиним належним і достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили, що мали місце на території проведення АТО, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання/неналежне виконання зобов’язань, є сертифікат ТПП України.

Але законодавство не передбачає звільнення платника податків від обов’язку відновлення документів у випадках форс-мажору, зокрема, що мали місце на території проведення АТО. Тож втрачені документи мають бути відновлені протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

Дозвіл на переміщення вантажів автотранспортом із зони АТО для суб’єктів господарювання, що переміщують на контрольовану територію виробниче обладнання (потужності), устаткування, сировину для безперервності напрацьованого виробничого процесу, залишкові основні засоби, залишки готової продукції, надає Координаційний центр. У зверненні щодо надання дозволу обов’язково зазначають: реквізити конкретних автомобілів і водіїв; населені пункти відправлення і призначення; дорожній коридор і контрольний пункт в’їзду-виїзду; період.
Роз'яснення Листа ДФС від 17.03.2016 № 2772/Х/99-99-19-01-03-14.

З пов. Марина Сорока

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code