Реєстрація місця проживання — місцевими радами і впродовж місяця

Перегляди: 2 578

Прийнято єдині для всіх Правила реєстрації місця проживання особи. Відтепер повноваження з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізосіб на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці здійснюватимуть виконавчий орган сільської, селищної чи міської ради, сільський голова (якщо виконавчий орган сільради не утворено).

Затверджено також перелік і форми необхідних для цього документів та Порядок передачі органами реєстрації інформації про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання осіб до Єдиного державного демографічного реєстру (далі — Реєстр).

Дані про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вноситимуть до паспорта громадянина України:

  • у вигляді книжечки (зразка 1993 року) — шляхом проставлення в ньому відповідного штампа;
  • у формі картки (зразка 2015 року) — шляхом унесення інформації до імплантованого у такий паспорт чипа. При непідключенні органу реєстрації до Реєстру особа отримуватиме довідку про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання, на підставі якої інформацію до чипа вноситиме орган ДМС.

Зареєструватися за новим місцем проживання українці тепер зможуть протягом 30 календарних днів (нині за 10 днів) після зняття з реєстрації попереднього місця прописки. Батькам на реєстрацію місця проживання новонародженої дитини надано три місяці з дня реєстрації її народження.

Нові правила діятимуть з дня опублікування постанови (Постанова КМУ від 02.03.2016 № 207). При цьому, за повідомленням КМУ, існуюча реєстрація громадян залишатиметься чинною і жодних переоформлень не потребуватиме.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code