За яких умов суд може визнати право власності на самочинно збудований об’єкт нерухомості ?

Перегляди: 1 529

За яких умов суд може визнати право власності на самочинно збудований об’єкт нерухомості ?

Верховний Суд України в постанові від 02.12.2015 р. у справі № 6-1328цс15, проаналізувавши норми ч. 3 ст. 376 ЦКУ, дійшов такого висновку: право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки забудовнику власником і користувачем, якщо такий є та не являється забудовником. Ця умова є єдиною для визнання права власності на самочинно збудований об’єкт нерухомості за такою особою на підставі рішення суду.

При цьому слід ураховувати положення ч. 1 ст. 376 ЦКУ, а саме:

  • наявність в особи, що здійснила будівництво, належного дозволу й належно затвердженого проекту;
  • відсутність істотних порушень будівельних норм і правил у збудованому об’єкті нерухомості.
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code